א. לחזור הביתה, מבית החולים שיבא לרעננה אסור בכל מקרה, גם אם מדובר בנהג שאיננו יהודי. הסיבה לכך היא שהמרחק, כפי שציינת, הוא הרבה יותר משלש פרסאות (כ-12 ק"מ), מרחק שאיסור תחומין בו הוא מן התורה לדעת התלמוד הירושלמי וכך פסק גם הרמב"ם.
ב. בכל זאת מותר לך לנסוע בשבת למשמרת בבית החולים מרעננה לבי"ח שיבא בתנאי שהנסיעה נעשית על ידי נהג גוי. כאן יש כבר כמה סיבות המצטרפות להתיר. ראה במאמרי דרכו של הגרש"ז אויערבך בהלכות רפואה ופיקוח נפש [רפואה והלכה: הלכה למעשה, עמ' 18-56 (2006); ספר אסיא ט', עמ' 195-239 (2004) ;אסיא נז-נח, עמ' 17-61], שער רביעי, פרק א
שלום . אני מעוניין בנושא של רחצת חולים . האם זו עבודתה של האחות או כוח עזר? ולמה . תודה .
שלום וברכה, אני זקוק לעזרה בנוגע לכדורי מציצה שקוראים להם: סינגיולייר.הכדורים האלו זה לחולי אסטמה, ואני לוקח אותם בחודשי החורף.גיליתי שהכדורים שיש לי אין להם
תוכן השאלה אני אב ל-8 ילדים ואשתי אינה מוכנה בשום אופן להשתמש האמצעי מניעה. המצב בבית קשה כל היום צעקות כעסים והמצב בלתי נסבל. האפשרות
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.