שלום רב, אשתי היא סטאז`רית (רופאה) ולעיתים היא נדרשת לבצע משמרות בשבת. בד"כ כלל היא דורשת לקבל נהג גוי לביצוע ההסעות אך לא תמיד זה מסתדר. אני מבקש לדעת מה עניין של תקנת מציל? האם מותר לשוב הביתה עם נהג יהודי? שאינו יהודי? האם מותר להגיע לבית החולים עם נהג יהודי? ושאינו יהודי? אשמח לקבל תשובה במהרה
ראה מאמרו של הרב ד"ר מרדכי הלפרין "דרכו של הגרש"ז אויערבאך בהלכות רפואה ופיקוח נפש" ספר אסיא ט' עמ' 195-239, בפרק שעוסק בנסיעת ובחזרת רופא מתורנות בשבת. להלן קישור למאמר דרך אתר מכון שלזינגר: https://www.medethics.org.il/articles/ASSIA/ASSIA9/R0091195.asp
Post Content גיסי חולה סרטן שהתפשט במוקדים רבים בגוף בין היתר מח וראיות . תוחלת החיים הצפוי שלו ביןמ3 ל6 חדשים לפי אבחון עדכני. הוא
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.