כדורי סינגיולייר – כשרות
שלום וברכה, אני זקוק לעזרה בנוגע לכדורי מציצה שקוראים להם: סינגיולייר.הכדורים האלו זה לחולי אסטמה, ואני לוקח אותם בחודשי החורף.גיליתי שהכדורים שיש לי אין להם
אני מתחילה לעבוד כאחות בבי"ח, הובהר לי שיש הרבה דתיות במחלקה לכן אעבוד שבתות ולאו דוקא במשמרת שבת שנגמרת במוצ"ש אלא יותר בערבי שישי שמסתימים ב11 בלילה (שהרי כולן רוצות את המשמרת שמסתיימת במוצ"ש) וכאן הבעיה, שלא מובטח לי שהנהג שבית החולים שולח הוא גוי, לפעמים הנהגים יהודים. ההליכה הביתה ברגל היא כשעה וחצי אבל בשעה כה מאוחרת של הלילה לא אצעד (מסוכן), וגם בחורף זאת בעיה ללכת כזה מרחק. להשאר בבית חולים זאת גם בעיה שאנחנו זוג צעיר עם ילדים קטנים בעלי לא יוכל ללכת לתפילות איתם, מה גם שכל השבת תהרס לנו. וזה לא מקרה חד פעמי..
שאלתי היא האם יש מה לעשות בנידון? שאלתי הרבה אחיות דתיות מה הן עושות הן אמרו שהם חוזרות עם הנהג בין אם הוא גוי וגם אם הוא יהודי, האם כך גם אני צריכה לנהוג ?? או שיש דרך אחרת או שאין פתרון??
1. באיזה בית חולים את עובדת?
2. היכן את גרה?
3. אם את גרה ביישוב קטן, האם מצויים בו רופאים ואחיות אחרות?
נוכל לענות מדוייק יותר אחרי קבלת הפרטים.
בינתיים תוכלי לעיין במאמרי נסיעת רופא לתורנות שבת וממנה מחוץ לתחום שבת ; ספר אסיא ז', עמ' 241-246 (1993), אסיא מב-מג, עמ' 46-51 (1987).
שלום וברכה, אני זקוק לעזרה בנוגע לכדורי מציצה שקוראים להם: סינגיולייר.הכדורים האלו זה לחולי אסטמה, ואני לוקח אותם בחודשי החורף.גיליתי שהכדורים שיש לי אין להם
שלום רב! אשתי לוקחת 2 סוגי כדורים-20 מ"ג פרמיזון כל יום+5 כדורים של מטוטקסט פעם בשבוע. האם היא יכולה לצום כרגיל? (את הכדורים היא תיקח
שלום לרב אנו זוג בני 22 ואנו בדרך לילד שני בעז"ה, רציתי לברר מהם הנתונים המאפשרים מניעת/דחית הריון, במה זה תלוי,אילו דרכי מניעה מותרות, האם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.