טופס DNR עבור קרוב משפחה בחו"ל
ביקשו מהמשפחה לשקול לחתום על טופס DNR עבור קרוב משפחה בארה"ב, בגיל 80+ לאחר אירוע מוחי. האם מותר ? מהי דעת ההלכה ? בברכה א
בני *** האהוב הינו בן ה-9 לוקה באוטיזים קשה. קצרה היריעה מלפרט את עומק המחלה. אך מדובר בילד שאינו מדבר כלל, אינו משחק ומתקשר איתנו בני משפחתו רק לגבי רצונתיו הבסיסים. למשל כאשר הוא מעוניין לאכול או לשתות או לצאת לחצר וכדומה הוא מושך ומסביר בדרכו את רצונו. מצב רוחו עולה ויורד לעיתים הוא נינוח אך לעיתים הוא מאד עצוב, רוגז, לחוץ, ואז כמובן שכל הבית האחים ואנו ההורים עומדים בחוסר אונים.
מה שמרגיע אותו במיוחד זה יציאה החוצה ונסיעה באוטו. פעמים רבות אנו נוסעים קילומטרים בכדי להרגיע אותו, כמעט כל ערב הוא נרדם רק בנסיעה ולילות רבים כאשר הוא מתעורר מה שמרגיע אותו מבכי וזעם וכן מה שיכול לפעמים לאפשר לו להרגע מחדש זה הנסיעה באוטו.
כאן אני מגיע לשאלתי בשבתות אנו מגיעים למשבר קשה מאד מאחר ו*** מתקשה לקבל את סרובינו לסוע באוטו, ושאלתי הינה האם יש מקום להתיר נסיעה זו למען הרגעתו
לתשובתכם אודה מאד
ראשית, האם הילד מקבל טיפול מקסימאלי מרופא מומחה למצבים אלה? שנית, כל זמן שלא מדובר על פקוח נפש אין כל היתר לחלל שבת באיסורי תורה. אך יהיה מותר לך לסדר מראש עם גוי שיסכים לבוא לקחת את הילד – יחד אתך או אשתך ואתה או בין גדול אחר אם כך דורש הבן – לסיבוב ברכב בשעת הצורך במצבים כפי שאתה מתאר. ואז יהיה מותר לך לצלצל אליו לבוא (תרים את השפופרת עם שתי ידים או, בטלפון לחצנית, תדליק אותו עם גב האצבע וכן המספרים (כדי שהכל יהיה בשינוי ולא כפי שרגילים לעשות ביום חול).
ביקשו מהמשפחה לשקול לחתום על טופס DNR עבור קרוב משפחה בארה"ב, בגיל 80+ לאחר אירוע מוחי. האם מותר ? מהי דעת ההלכה ? בברכה א
אשמח לקבל מידע מדוייק על אקטופיון ואנדומטריוזיס השווה והשונה – לשם פסיקת הלכה בעניני ראיית דמים, בדיקות וכתמים – או לפחות היכן אפשר למצוא כזה?
שלום רב, לפני חמישה חודשים ילדתי בת. ביתי לא אוכלת תחליפי חלב אלא רק הנקה מלאה, דבר הגורם לי לרעב ולצמא כבדים במהלך היום. 1)
I am 33 years old. I was diagnosed with breast cancer last year. I am finished with my chemotherapy and I have recently undergone complete
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.