לידה בשבת – נהלים ופעולות מותרות
שלום וברכה. נרשמתי ללידה בהדסה עין כרם ורציתי לדעת איך עלי לנהוג אם הלידה תחול בשבת או קרוב לשבת, בשני עניינים, בהתייחס לכך ששם אינם
אני נהג מתנדב במד"א אצלנו בישוב קיים אמבולנס אנחנו מפעילים את האמבולנס בהתנדובת כל ימות השנה 24 שעות ביממה כולל בשבתות וחגים השאלה היא האם ניתן לנסוע עם האמבולנס לבית הכנסת ולחזור איתו חזרה . אני פעלתי לפני המקרה אשר אני יתאר לך בהמשך כך . אני נסעתי עם רכבי לבית הכנסת והיתי משאיר אותו שם במידה והזעיקו אותי נסעתי ברכבי הביתה ולוקח את האמבולנס ונוסע למקרה בו הוזעקתי המקרים בהם אנו מוזעקים הם ת.ד , התקפי לב ,ארוע מוחי , ואיבודי הכרה , יולדות, וחבלות קשות בגפיים . לפני מספר שבועות ארע ארוע בישוב שאדם קיבל דום לב בברכה והאמבולנס היה בבית אני ההיתי צריך לנסוע עם רכבי הביתה לקחת את האמבולנס ולנסוע למקרה וזה גורם לאיבוד זמן יקר לכן לאחר המקרה הזה נאלצתי להישאר בבית ולא ללכת עם ילדי לבית הכנסת אנחנו ישוב דתי בשרון לכן אני מבקש תשובה האם ניתן לנסוע לבית הכנסת עם האמבולנס כדי להגיע לארוע בזמן ולא לגרום לחס וחלילה לקיפוח חיי אדם אבקש תשובה תודה
אין היתר לנסוע לבית הכנסת כשאתה נוהג באמבולנס. הפתרון הוא לקחת גוי של שבת ושהוא יסיע אותך באמבולנס לבית הכנסת וחזרה הביתה.
שלום וברכה. נרשמתי ללידה בהדסה עין כרם ורציתי לדעת איך עלי לנהוג אם הלידה תחול בשבת או קרוב לשבת, בשני עניינים, בהתייחס לכך ששם אינם
האם מותר להשתמש ברגיעון טיפות בפסח לילד אוטיסט? פרטים: התרופה אינה מופיעה ברשימת התרופות הכשרות (מופיע רק רגיעון טבליות) טעם התרופה מר. על התרופה רשום:
Rav Mordechai, A patient of mine has hypertrophic cardiomyopathy with a malignant family history (grandfather who dropped dead, father s/p cardiac transplant) The patient is
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.