השלכות לדיני טהרה של החזרת עוברים
פעולת החזרת עוברים, האם אוסרת את האשה או שהיא טהורה לאחריה?
כבוד הרב שלום, אני בת 18 וחצי עם מספר של 4וחצי בעיניים . עד כיתה ח הרכבתי משקפיים רגיל אבל בגלל שזה גרם לי לחוסר ביטחון מבחינה חיצונית התחלתי להרכיב עדשות מגע ועם הזמן זה כבר התחיל לעשות לי יובש בעיניים ואני לא יכולה להרכיב אותם כל יום בגלל זה.. קצת יותר מלפני חצי שנה התחילו לי כאבי ראש ובאיזור העיניים עד שנאלצתי להפסיק להרכיב עדשות בקושי ולתת מנוחה לעיניים. אבל גם אז עדיין לא פסקו הכאבים . חזרתי להרכיב משקפיים אבל אני לא מסוגלת להרכיב אותם למשך כל היום כי זה נורא מציק לי.
לכן החלטתי לעשות בדיקת התאמה לניתוח להסרת משקפיים בלייזר , ב"ה הובחנתי כמתאימה ושאין בעיה לעשות את הניתוח עם אחוזי הצלחה גבוהים ובשיטה פחות מסוכנת בשל גילי הצעיר. אך הרופא עיניים של המשפחה אמר לי שהגיל שלי צעיר מידי וכדאי לי לחכות עוד שנה לפחות.
הבעיה שאני לא יכולה , אני מוצאת את עצמי כל הזמן חושבת על זה וזה מפריע לי בחיי היומיום בצורה רצינית ואני ממש מדוכאת מכל העיניין. וכששאלתי אנשים שעברו ניתוח לייזר הם אמרו שהכאבי ראש הנלווים הפסיקו. אז השאלה שלי זה האם לחכות עוד שנה במצבי או לעשות את הניתוח בזמן הקרוב?
אשמח לתשובה
ותודה רבה!
א. שאלתך היא שאלה רופאית טהורה ולא שאלה הלכתית-רפואית ולכן יש להפנותה לרופא המקצועי.
ב. הסיבה שלא ממליצים לבצע את הניתוח בגיל צעיר היא שבגיל זה טרם הגיעה העין למצבה הקבוע.
לכן ניתוח לייזר בגיל צעיר מדי עלול להתברר כלא מספיק בעוד כמה שנים.
כך שלא כל כך כדאי לעבור ניתוח, שתוך זמן יפסיק להועיל.
פעולת החזרת עוברים, האם אוסרת את האשה או שהיא טהורה לאחריה?
שלום בני משתחרר מהצבא בחודש הבא בעזרת השם רוצה לעבוד בעבודה סיעודית בבתי אבות סיעודיים לטפל בחולים סיעודיים קשישים. שאלתו האם מותר לו לקלח ולהחליף
שלום לרב הלפרין. אני בהריון בשבוע 16. לפני כחודש היה לי פתאום דימום ניכר, בכמות גדולה מאוד, וההרגשה היתה ממש כמו אחרי לידה. במיון אחרי
שלום, אשתי משתמשת בהתקן תוך רחמי שגורם לה דימומים רבים. אשתי משתמשת בהתקן כארבעה חודשים ובשלושה חודשים האחרונים יש דימומים שמתחילים בערך ביום השישי של
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.