יחסי אם בת
שלום לך, יש לי בעיה שמאוד מטרידה אותי אני בת 22, אמא שלי מתעלמת ממני כאלו אני לא קיימת בבית האמת שזו לו הנקודה שמתרידה
שלום וברכה. אני משמש בקודש בקהילה קטנה ורחוקה. לפני תשעה באב פנה אלי יהודי בן כ45- החולה במחלה נוירולגית אוטו-אימונית שאלתו היתה האם לקחת את התרופות בצום, לטענתו שאל את הרופא שאמר לו שניתן לדלג על מנה אחת מה שפותר את הבעיה, כמו כן הוא לא רצה לקחת את התרופות ללא מים. לטענתו התרופות גורמות לו להתייבש וממילא אם הוא רוצה לצום הוא צריך להפסיק לקחת את התרופות יומיים שלשה לפני הצום. דעתי היתה שיקח את התרופות אפילו עם מעט מים (לא מן הדין אלא להתרגל ליוה"כ) ואם ירגיש צורך גדול לשתות במהלך הצום נתייעץ עם רופא. בפועל הוא לא לקח את התרופות במהלך הצום בלבד וצם כרגיל. אחרי הצום לפחות במשך שבוע הוא התלונן על סחרחורות נוראות ועל הרגשת התייבשות (הכל כמובן יכול להיות פסיכוסומטי). בקיצור השאלה היא מה להמליץ לגבי יום הכיפורים, כאשר לדעת הרופא ניתן לדלג על מנה ובשעת הדחק על שתיים אך החולה מרגיש דירדור במצב . תודה ויישר כח.
במקרה הספציפי הזה של המחלה הנוירולוגית האוטואימונית, ניתן להתיר שתית נוזלים לשיעורין (פחות מכשיעור בכל פעם בהפסקה של 9 דקות לפחות בין מנה למנה) ביום הכיפורים, עד לרמה הנדרשת .
שלום לך, יש לי בעיה שמאוד מטרידה אותי אני בת 22, אמא שלי מתעלמת ממני כאלו אני לא קיימת בבית האמת שזו לו הנקודה שמתרידה
שלום דוקטור,שבוע טוב. רצינו לשאול- עברנו בחודש שעבר טיפול שלא הצליח ואנחנו קצת מתלבטים אם להמשיך עם אותו רופא לפני השאיבה נצפו 9 ביציות, בפועל
Dear IRP, A hydrancephalic baby was recently born in our unit. Her parents, aware of her condition from an early gestational age, chose to continue
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.