שלום רב, בחודש האחרון התגלה כי אני סובלת מאנמיה, והרופא המליץ על נטילת כדורי ברזל אחת ליום, יחד עם הארוחה. אני נוהגת ליטול כדור בכל יום ומעוניינת לדעת האם מותר ליטול אותו בשבת, או שיש ליטול אותו לפני כניסת שבת ואחריה. תודה רבה
מותר ליטול את הכדור גם בשבת כדין כל תרופה הניטלת לאורך זמן (אינה חד פעמית) למרות שמבחינה רפואית, ברוב המקרים, לא יגרם נזק בהפסקת התרופה ליום אחד בשבוע או אם תינטל במוצאי שבת.
בס"ד כבוד הרב! האם חולת צליאק (כרסת) הרגישה לגלוטן נדרשת לעשות "המוציא" בשבת? האם בכלל יש חובת "המוציא" בשבת?
שלום וברכה! אנחנו סטודנטיות שעושות עבודה על אמצעי מניעה נשמח אם תוכלו להפנות אותנו למקורות בעד ובנגד (לא רק הלכתיים) תודה רבה ושבוע טוב!
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.