האם ניתן לשלוח לנו חומר על מתן חיסון וההלכות הקשורות לנושא זה והאם מותר לא לקבל את החיסון ע"פ ההלכה(אנשים טיבעונים).
תודה רבה
חיסון ניתן כאשר הסיכון לאדם שלא עובר חיסון הוא יותר גבוה משל זה שעובר את החיסון. לכן קיימת חובה לעבור חיסון, פרט למצבים רפואיים מיוחדים בהם הסכנה שהחיסון יזיק היא גבוהה יותר.
בנוסף, מי שאיננו מתחסן הוא מסכן לא רק את עצמו אלא גם את סביבתו כמפיץ מחלה פוטנציאלי, ולפעמים הוא יכול להיהפך כמעט לרודף על פי ההלכה. באופן מעשי מומלץ להתייעץ קודם כל עם רופא כדי לקבל את נתוני הסיכון בשתי האפשרויות, ואח"כ עם רב פוסק.
Dear Rabbi Halperin- I am an emergency medicine resident in the United States training at a program located in Detroit, Michigan. I specifically chose this
ברצוני להפנות את השאלה הבאה לרב הלפרין, אני כעת לאחר הריון אקטופי, בעקבותיו עברתי לפרוסקופיה והוצאת חצוצרה. הורו לי למנוע הריון לשלושה חודשים ובכל מקרה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.