הרטבה בלילה-דחוף ביותר
ב"ה אני עוד מעט בת 17 ואני עדיין מרטיבה בלילה אני לא יודעת מה לעשות אולי לפנות למרפאה מיוחדת אני זוכרת שנאמר על ברכת אשר
בני בגיל 8 . לפני שבוע הוא חלה בדלקת גרון חריפה (אנגינה) המלווה לעיתים בחום גבוה. עקב נפיחות בגרון הוא מתקשה באכילה. הרופא נתן לו תרופה: סירופ מר כלענה לבליעה . זוהי אנטיביוטיקה מקבוצת הפניצילין בשם Rafapen V.K Forte הילד חייב לקחת את התרופה במשך עשרה ימים רצופים , פעמיים ביום, 10CC כל פעם . חשוב לי לציין: באתר האינטרנט של שרותי בריאות כללית http://www.clalit.co.il/passover2006/medicine1.asp בהקדמה לפרק "תרופות כשרות לפסח " ,ישנן שני התיחסויות: 1. תרופות שאין בהם טעם כל הכדורים והכמוסות שנלקחים בבליעה (שהינם בדרך כלל מרים) מותרים בשימוש. 2. תרופות עם טעם תרופות שיש בהם טעם נעים כגון: תרחיפים (סירופים) כדורי לעיסה ומציצה יש לבדוק כשרותם. באם אין להם תחליף ולפי קביעת הרופא חייב החולה לקחתן – יש להתיר שימוש בתרופה מחשש פיקוח נפש. לאור האמור לעיל ,אבקש לדעת בדחיפות האם עקב הפסח , יש להפסיק באמצע את מתן התרופה ,כאשר יודגש ,כי המדובר בילד קטן הנוטל סירופ מר כלענה ואשר ריחו איננו נעים או שקיים היתר לנטילת התרופה גם בפסח ??? האם יש לפסוק לקולא, בייחוד בתרופה שאין בה חומרי טעם ?? האם יש להתיר שימוש בתרופה מחשש פיקוח נפש ???
המשיכי לתת את האנטיביוטיקה לילדך לפי הוראות הרופא, גם בימי הפסח.
אך הקפידי על כלים נפרדים שיוקצו למתן התרופה.
ב"ה אני עוד מעט בת 17 ואני עדיין מרטיבה בלילה אני לא יודעת מה לעשות אולי לפנות למרפאה מיוחדת אני זוכרת שנאמר על ברכת אשר
שלום רב, בעלי ואני מתכננים להתחיל בע"ה לנסות להכנס להריון בתקופה הקרובה. נכון לעכשיו אני נוטלת גלולות כשנה וחצי. אני יודעת שיש מחלוקת בין הרופאים
שלום דברתי איתכם בעבר ואמרתם לי שאם אחזור אליכם עם רשימת בבליוגרפיה תוכלו לסייע בעוד מס' ספרים. אז רוב החומר שאספתי הוא מספרי אסיא, מאתר
שלום. בתי בת ה7.5, קיבלה הבוקר הוראה לטיפול בסירופ אוגמנטין בשל דלקת באחת משיניה. לאחר שטיפול במוקסיפן לא צלח. בשיחה עם הרוקחת הבנתי שהאוגמטין אינו
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.