guidelines for a shomer shabbat medical student
I wonder if you could help. I have a student here who just started a midwifery course, and having difficulty avoiding a Shabbat roster. Would
שלום וברכה! אני 11 חודש אחר לידה תקינה ב"ה. עד לפני כחודשיים הנקתי ללא קבלת מחזור. מיד עם סיום ההנקה קיבלתי מחזור (אציין שלפני ההריון המחזורים שלי לא היו סדירים וכמעט ולא הופיעו- ההריון הוא עקב נטילת איקקלומין ובחסדי הית'). כעבור 32יום(לא זוכרת בדיוק המס המדויק של הימים) – ביום כיפור קיבלתי מחזור שני והתחלתי לקחת גלולות לטיפול באקנה. מכיוון שהגלולות גרמו לי לדימומים ב7 נקיים עזבתי את הכדורים.כעבור שבוע של דימומים קלים (כשאינני נוטלת כבר כדורים) קיבלתי שוב מחזור. שאלתי היא האם עלי לחשוד לווסת הבא כאשר הבסיס לחישוב הוא יום כיפור או האם הבסיס לחישוב צריך להיות יום שני האחרון כ"ד תשרי (בו קיבלתי מחזור עקב עזיבת הגלולות)(הערה אם לא ברור: מאז יום כיפור עד כ"ז תשרי דיממתי ברצף: 1.מחזור ביום כיפור-2.דימומים קלים עקב נטילת הגלולות ולאחר מכן עקב עזיבתם ו3.קבלת מחזור ביום כ"ד תשרי-כשבוע אחרי עזיבת הגלולות) תודה רבה~!
מבחינה הלכתית מועד וסת נחשב למועד בו התחיל הדימום, ללא תלות בעוצמתו.
I wonder if you could help. I have a student here who just started a midwifery course, and having difficulty avoiding a Shabbat roster. Would
שלום, ביום כיפור הקרוב אהיה בתחילת השבוע ה-20 להריוני. עדיין איני חשה בטוב, סובלת מבחילות ומפעם לפעם מקיאה. אני חיה עם משפחתי בקהיר במסגרת שליחות,
שלום רב, אנו זוג (משפחה במגזר החרדי) נשואים 11 שנה + 5 ילדים. אשתי סובלת מבעיית ocd (כפיתיות) ונוטלת תרופות באופן קבוע (פריזמה). אי לכך ובהמלצת פסיכיאטרית הרב
שלום רב עד כה נמנעתי מלעשות בדיקות דם לסוכר בשבתות וימים טובים וכמובן גם ביום הכיפורים אולם באחרונה במאמץ לשפר את איזון הסכרת שלי נתבקשתי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.