כריתת שחלות מניעתית בגיל פוריות
לגבי כריתה מניעתית של השחלות במשפחות בסיכון גבוה בתסמונת של שחלה תורשתית או אצל נשים נשאיות לאחד המוטציות הידועות BRCA 1 או 2 בסיכון יתר
שלום כבוד הרב,
בהמשך לשיחתנו, בעניין עבודתי בשבת כאחות בבית חולים:
מה דין מענה לטלפונים בשבת?
תשובת הרב יהודה גולדפישר והרב אשר שקאני
בנוגע למענה לטלפונים.
מענה לטלפון כרוך באיסור מדרבנן, ולכן מותר להשתמש בטלפון אף לצורך 'חולה שאין בו סכנה, וכן שכן שיש להתיר להתקשר בטלפון או לענות עבור 'חולה שיש בו סכנה'.
לאחר שנוצר קשר טלפוני אינו חייב לצמצם במילים ולשקול בכל מילה אם יש בה צורך, אלא יאמר את כל הנחוץ בעניין החולה[1]. מכיוון שמדובר בבי"ח ונדרשת זמינות הטלפון, מותר להחזיר את השפופרת לעריסתה בסיום השיחה (אף החזרת טלפון אלחוטי לבסיסו), וטוב להחזירו 'בשינוי'[2]. במידה ונשמע צלצול טלפון במחלקה, מותר לענות, ואם אפשר יעשה זאת בשינוי[3].
לגבי כריתה מניעתית של השחלות במשפחות בסיכון גבוה בתסמונת של שחלה תורשתית או אצל נשים נשאיות לאחד המוטציות הידועות BRCA 1 או 2 בסיכון יתר
Shalom uvracha. It would be very kind of you to answer the following question. I work as a resident pediatrician at the University Children's Hospital
בס"דשלום וברכה הרב,ב"ה נולד לנו בננו השני לפני כחודשיים.(לצערינו עברנו הפסקת הריון לפני כשנתיים כתוצאה מירידת מים מוקדמת בעקבות המטומה)בעבר כשהשתמשנו בכדורי "סרזיט" אך הם
לרב הלפרין שלום, שאלתי אודות קביעתו של להרב ולדנברג כי יש לנתח את האשה ההרה שנמצאת במצב של מות מוחי (ציץ אליעזר חלק יז סימן
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.