ברזל לתינוקות
שלום וברכה,ביתי הגיעה לגיל 4 חודשים ,זהו הגיל שמתחילים בו תוספת ברזל,שמעתי שסוג הברזל לתינוקות הקיים בשוק,אינו כשר,האם זה נכון??? (כמדומני פריפול..),ואם כן,מה אני צריכה
חטפתי מעי רגיש כתוצאה מעשיית כפיפות בטן אחר ארוחת ערב. עד היום אני רגיש לאותם הרכיבים אותם אכלתי באותה ארוחה – הסמוכה לפעילות. לאחר מעשה נודע לי כי הרמבם הזהיר מכך. רציתי לשאול אם ידוע לך – האם הרמבם מתייחס ונותן הנחיות כיצד לטפל בבעיה זו?! (ומהו המקור לאזהרת הרמבם)
הרמב"ם בהלכות דעות פרק רביעי הלכה ג' כתב:
"לעולם כשיאכל אדם, יישב במקומו או יטה על שמאל. ולא יהלך ולא ירכוב ולא ייגע ולא יזעזע גופו ולא יטייל, עד שיתאכל המזון שבמעיו; וכל המטייל אחר אכילתו או שיגע, הרי זה מביא על עצמו חולאים רעים וקשים."
הערה: כדאי לדעת שהרמב"ם כאן מתייחס לפעילות גופנית מאומצת ולא להליכה קצרה וקלה שדווקא מומלצת – מטעמי בריאות – אחרי האוכל.
לגבי הטיפול במחלות, כולל אלו הנגרמות מהנהגה לא נכונה, הרמב"ם לא עסק בכך בספרי הי"ד החזקה שלו, אלא בספרי הרפואה.
בכל אופן, מבחינה מעשית היום חובה לפנות לרופא מקצועי ומנוסה.
לכן אל תימנע מפניה לרופא מנוסה.
שלום וברכה,ביתי הגיעה לגיל 4 חודשים ,זהו הגיל שמתחילים בו תוספת ברזל,שמעתי שסוג הברזל לתינוקות הקיים בשוק,אינו כשר,האם זה נכון??? (כמדומני פריפול..),ואם כן,מה אני צריכה
לכבוד הרב ד"ר הלפרין,קוראים לי תהילה ראב ואני סטודנטים לרפואה (שנה ג') בהדסה. במסגרת קורס לבריאות הציבור אני מעוניית להוציא עלון שעוסק בהלכות רפואה בשבת
שאלתי היא מהי דעת ההלכה בעניין טיפולים לשיפור יחסי המין בין בני זוג – כאשר לא מדובר בבעיית פוריות אלא בשיפור בלבד , כאשר טיפולים
Dear Sirs, I have read your IRP with interest, and I thank you for this valuable service. I wonder if I might ask your help
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.