הזרעה מלאכותית
לרב שלום וברכה! קרוב לשנה בעלי ואני עוברים טיפולי פוריות. במשך חצי השנה האחרונה אני ובעלי עברנו הזרעות מלאכותיות מידי חודש (בהזרעה הראשונה התגלתה בעיה
אנו כותבים עבודה על מניעת חיסונים לילדים ע"י הוריהם מטעמים אידיאולוגים. רצינו לדעת מה יחס ההלכה בנושא, והאם ישנם מקורות יהודיים והלכתיים העוסקים בנושא זה או בשאלות הקרובות לעניין, כגון חובת ההורה לבריאות ילדיו, דאגה לפרט על חשבון הכלל וכ"ו.
תודה מראש
חיסון ניתן כאשר הסיכון לאדם שלא עובר חיסון הוא יותר גבוה משל זה שעובר את החיסון. לכן קיימת חובה לעבור חיסון, פרט למצבים רפואיים מיוחדים בהם הסכנה שהחיסון יזיק היא גבוהה יותר.
בנוסף, מי שאיננו מתחסן הוא מסכן לא רק את עצמו אלא גם את סביבתו כמפיץ מחלה פוטנציאלי, ולפעמים הוא יכול להיהפך כמעט לרודף על פי ההלכה. באופן מעשי מומלץ להתייעץ קודם כל עם רופא כדי לקבל את נתוני הסיכון בשתי האפשרויות, ואח"כ עם רב פוסק.
לרב שלום וברכה! קרוב לשנה בעלי ואני עוברים טיפולי פוריות. במשך חצי השנה האחרונה אני ובעלי עברנו הזרעות מלאכותיות מידי חודש (בהזרעה הראשונה התגלתה בעיה
שלום אני סובל מאי ספיקת כליות (כליה אחת לא מתפקדת כלל והשניה באופן חלקי), מיתר לחץ דם ומטרומבוזיטוסיס. נוטל בקביעות כשש תרופות להורדת לחץ דם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.