השתתפות בניסוי קליני עם תרופות המכילות ג'לטין
שלום הרב מרדכי,אבי מורי, פרופ' דוד גפן, אונקולוג בסורוקה,שאל אותי שאלה שהתעוררה מתוקף תפקידו באחת הוועדות הרפואיות לאישור מענקי מחקר.הוועדה קיבלה בקשה לאישור מענק למחקר
שלום רב, התחתנו לפני כשבוע, ואישתי נטלה גלולות להסדרת המחזור (רשמו לה כדורים שמסדירים מחזור ולמניעת הריון – פמינט) לפני החתונה. היא עשתה בדיקות בשבוע של החתונה – יש לה ברזל נמוך – והומלץ ע"י הרופאה לקחת כדורי ברזל ל-3 חודשים ולהיבדק שוב לפני כניסה להריון. האם יש היתר במקרה כזה להמשיך ולקחת את הגלולות לאחר החתונה (לפרק זמן מוגבל של שלושת החודשים הללו).
יש לציין שאישתי חלשה מבחינה גופנית. בנוסף יש לציין שלפני החתונה שקלנו לדחות הריון ראשון לתקופה של כמה חודשים (להתרגל אחד לשני, ובנוסף, אני עדיין סטודנט) – אך ויתרנו על הרעיון בגלל הסיבות ההלכתיות ובגלל רצוננו להקים משפחה בהקדם, מה שכן עלה עכשיו זה חולשתה הפיזית של אישתי והוראת הרופאה.
אודה על תשובתכם המהירה (ובמידת האפשר אבקש לא לפרסם שאלה זאת באתר, תודה!)
כשקיימת בעיה רפואית של חולשה מוכחת עם המלצה של הרופא המטפל, כמו במקרה הנדון, מותר להמשיך בנטילת הגלולות בשלשת החודשים הנוספים הנדרשים.
שלום הרב מרדכי,אבי מורי, פרופ' דוד גפן, אונקולוג בסורוקה,שאל אותי שאלה שהתעוררה מתוקף תפקידו באחת הוועדות הרפואיות לאישור מענקי מחקר.הוועדה קיבלה בקשה לאישור מענק למחקר
אישה שהייתה בהריון ונפל לה העובר(מת בבטן היא הפילה וכו')ושוב היא נהייתה בהריון וב"ה היא ילדה בן זכר האם עושים לו פדיון? תודה על ההקשבה
שלום רב. אני בהריון בשבוע 16 ועשיתי היום בדיקת סקירת מערכות. הכול היה תקין למעט ציסטה בגודל 6 מ"מ בצד אחד של המוח. הרופא אמר
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.