קולפוסקופיה ואפשרויות הנידה המשתמעות מבדיקה כזו
לכבוד הרב דר' הלפרין שלום וברכה בנוגע לבדיקת קולפוסקופיה, הבנתי שאינה אמורה לחדור לרחם אלא מתבצעת בצוואר הרחם. שאלתי מתייחסת לאישה שהבדיקה בוצעה אצלה בחודש
שלום רב,
אני בת 27, לפני כחודש ילדתי בת בניתוח קיסרי בשל מצוקת עובר (האטה בדופק שהסתברה כחבל טבור סביב צוואר). זהו ניתוח שני ברציפות בתוך שנתיים, לפני כשנה ילדתי בן בניתוח קיסרי עם בעיה דומה. אין לי אפשרות לקבל גלולות בשל בעיית קרישה (FACTOR FIVE LEIDEN HETROZYGOTE) ובשל אירוע נוירולוגי שהיה בחודש השמיני בהיריון הראשון הרדמות של חצי צד שמאל למרות בדיקות ה MRI דןפלקס לא נמצא ממצא כל שהוא. בהריון האחרון שוב היתה לי הרדמות של רגל שמאל ושוב ביצעתי MRI וEEG שהיו תקינים. ובינתיים אינני יכולה להשתמש בהתקן בשל שני ניתוחים הרצופים. לאחר ההיריון הראשון השתמשתי בנרות מסוג גלוון אך לאחר 5 חודשים נקלטתי וההיריון הוגדר כהיריון בסיכון.אני עדיין מזריקה קלקסן. אני חושבת שלמען בריאותי הנפשית והפיזית עלי ליטול אמצעי מניעה לתקופה מסוימת. אודה לתשובתך המהירה. אשמח לדעת האם מותר להשתמש באמצעי מניעה לגבר.
ב. גם אם יתברר שבאמת אסור לך להשתמש בכל ההתקנים כולל הגינפיקס, עדיין קיימת אפשרות להשתמש בדיאפרגמה יחד עם קוטלי זרע.
ג. שימוש בקונדום לדעת חלק ניכר מהפוסקים אסור בכל אופן, ולדעת חלק אחר מותר במקרים קיצוניים בלבד, כאשר בשלב זה של הבירור נראה שאינך שייכת לקטגוריה הזו.
ד. תוכלי לחזור אלינו בשאלתך בגמר הבירור הרפואי הנדרש כאן.
לכבוד הרב דר' הלפרין שלום וברכה בנוגע לבדיקת קולפוסקופיה, הבנתי שאינה אמורה לחדור לרחם אלא מתבצעת בצוואר הרחם. שאלתי מתייחסת לאישה שהבדיקה בוצעה אצלה בחודש
המחזור של אשתי סדיר, יומיים לאחר הטבילה בעת קיום יחסים לאחר הכנסת אצבע למקום ירד לאשתי דם שהפסיק ואפילו לא נשאר כתם כבר בערב. האם
שלום, אני בהריון ראשון, שבוע 35,ב"ה מרגישה בסדר. בתחילת ההריון (שבוע 6) היה לי דימום. כמו כן לא יכולתי לסבול תחושת רעב כיוון שזה גרם
שלום, במסגרת לימודי משפטים נדרשתי לכתוב עבודה, הנושא בו בחרתי לדון הינו הוצאת חומרים גנטיים מנפטר. אשמח לקבל מבט הלכתי על הנושא, כיצד רואה ההלכה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.