המשך #4769 : התנדבות למד"א בשבת – נהלים ודרכי טיפול
שלום לרב, בעיוני במאמר של הרב יגאל שפרן שהרב הפנה אותי אליו נתקלתי בשאלה על הפסק בסעיף 24: נאמר שאסור לפנות חולה לביה"ח אם ע"פ
שלום
אני בת 39,בעלי בן 45 ,נשואים כ- 6 שנים ולנו ילד אחד בן 4.
יש לי אפילפסיה מטופלת בלמיקטל וכן טרמבופיליה . הריון ראשון הפלה טבעית , הריון שני עם איקקלומין וכוריגון שהוביל ללידת בני בניתוח קיסרי (היה לי זיהום רציני בגוף בעקבות הניתוח), הריון שלישי הפלה טבעית בשבוע 15 (מומים רבים ושחלות נפוחות), הריון רביעי הפלה טבעית , הריון חמישי בשילוב עם קלקסן הפלה טבעית עם הסתבכות ודימומים עקב השארות הריון מולרי אחרי הגרידה. בקיצור לא פשוט . הרופאים לאור כל הנתונים לא ממליצים על נסיונות נוספים. באופן מובן אני די חוששת מהריון נוסף… אני לא מתאימה לגלולות. הוצע לי התקן ללא הורמונים ,אבל אני מפחדת מהסתבכות לאור כל מה שעברתי שכן זה נמצא בתוך הרחם. אחרי המקוה אנו בבעיה… אני מבקשת לדעת האם יש היתר להמנע מהריונות ומה הדרך הטובה ביותר לכך.
תודה
א. ברמה ההלכתית – מותר לך להימנע מהריון נוסף.
ב. הנתונים שהצגת לא מצביעים על סיבה רפואית שאוסרת שימוש בהתקן תוך רחמי. לכן, נראה שהצעת הרופא המטפל להשתמש בהתקן שאיננו מכיל הורמונים (התקנים המבוססים על שחרור יוני נחושת) היא ההצעה הטובה ביותר.
ג. יתכן וקיימות עבורך גם אפשרויות נוספות אך יש צורך לדבר עליהן עם הרופא המטפל.
ד. בנוסף כדאי להכיר גם את ההתקן המיוחד GyneFix שיש לו יתרונות רבים, ולגביו כדאי שתיצרי קשר עם דר' אורי לוי, טלפון 04-675-0856. מד"ר לוי תוכלי לשמוע גם על אפשרויות נוספות.
שלום לרב, בעיוני במאמר של הרב יגאל שפרן שהרב הפנה אותי אליו נתקלתי בשאלה על הפסק בסעיף 24: נאמר שאסור לפנות חולה לביה"ח אם ע"פ
ד"ר הלפרין שלום רב, אני סטודנט למשפטים באוני' העברית בי-ם. במסגרת התואר אני מתעתד לרשום סמינריון בנושא כללי: הורים וילדים בהנחיית פרופ' פרימר. במסגרת סמינריון
בס"ד לכבוד רבני המכון שלום! האם אישה בהריון(חודש רביעי) צריכה לצום את צום העשירי בטבת? מהם המקורות? בתודה.
My name is A. I am contacting you regarding a question of a good friend of mine who has been in a “coma” for 3
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.