צום בטרימסטר שלישי
אני בשבוע 22 להריוני, אמצע חודש חמישי. איך עלי לצום ביום כיפור? קראתי תשובות שכתבתם לנשים בשלבי הריון שונים, ולכל אחת כתבתן מספר דקות אחר
אל כבוד הרבנים שליט"א
אני אשה כבת 28 אם לששה ילדים שיחי' בגילאי 7, 5, 4, 2, 1, הילדים בגיל שנה מדובר בתאומים, כעת אני בהריון בחודש שביעי, שאלתי היא מכיוון שיש לי בעיה הורמונלית וכתוצאה מכך אני לא יכולה לקחת כדורים למניעת הריון, ואפי' את הכדורים החלשים ביותר, ע"כ אני פונה אליכם אם מותר לי ע"פ ההלכה לעשות בלידה הקרובה ניתוח קשירת חצוצרות וע"י כך לא אוכל להכנס להריון בעתיד, וזאת משום שאין בי את הכוחות הנפשיים והגופניים להרות פעם נוספת, מה שגם טווח הגילאים של הילדים שיחי' הוא צפוף, ואני רוצה להקדיש לילדים שיחי' את תשומת הלב שהם זקוקים לה, מה שנראה שאם אני אכנס להריון נוסף דבר זה ימנע מהם או לא יסופק להם במידה ניכרת, וחוץ מכך שאני מאוד חלשה בתקופה האחרונה, ע"כ פונה אני אליכם שתעיינו בשאלתי ותענו לי תשובה בהקדם מכיוון שתאריך הלידה ממשמש ובא.
בכבוד רב
בניגוד לאמצעי המניעה המקובלים, קשירת חצוצרות קשורה באיסור סירוס אישה, פעולה שהיא אסורה (מדאורייתא לדעת הגר"א, ומדרבנן לדעת השו"ע).
לכן כדי להתיר פעולה של סירוס יש צורך בהרבה יותר ממה שתיארת במכתבך.
למשל: למה לא תוכלי להשתמש בהתקן תוך רחמי (IUD) שאיננו מכיל הורמונים?
אני בשבוע 22 להריוני, אמצע חודש חמישי. איך עלי לצום ביום כיפור? קראתי תשובות שכתבתם לנשים בשלבי הריון שונים, ולכל אחת כתבתן מספר דקות אחר
Shalom Harav Halperin Thank you for your time and guidance in the matter ofThe lady in ICU with Cancer and brain damage. Please send
מוסד "נחלת שלמה" בירושלים nahalat.shlomo@laposte.net שאלו אותנו שתי שאלות: 1. גבר בשנות החמישים לחיו שלעולם לא נישא סובל מבעיות אין אונות (פסיכולוגיות לא פיזיות). במצב
אני טכנאי רנטגן, במכון אונקולוגי- הקרנות בבה"ח במרכז. בעבודתי מול המטופלים אני נחשף לסיטואציות לא הכי נעימות ,שבהם המטופלת צריכה להיות ללא חלק עליון על
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.