פדיון הבן לאחר הפלה בהריון קודם (בשבוע השביעי)
שלום רב אשתי בהריון עם בן ראשון לאחר שעברה הפלה לפני שנה בשבוע שביעי. האם צריך לעשות את פדיון הבן? תודה
שלום רב לך כבוד הרב, אני בהריון ספונטני מס` 2 לאחרי 17 שנות עקרות משנית בלתי מוסברת בסקירת מערכות מוקדמת שנערכה ביום 10.10.04 ע"י פרופ` צלאל בת"א נתגלה בעובר מום לב מורכב לאחר מכן הופנתי לבדיקה דחופה אצל פרופ` אחירון בבי"ח תל השומר וממצאי הבדיקה העלו מום לב מורכב אם כי לא ברורה בדיוק דרגת חומרתו נקבע יעוץ גנטי אותו כבר עברתי ביום 17.10.04 ובדיקת מי שפיר + FISH שנקבעה ליום 3.11.04 על מנת לשלול מומים כרומוזונליים אחרים בעלי היה אצל הרב אשר אסף יפרח על מנת לקבל ממנו ולו מעט תקווה לעתיד , הוא אמר כי בעזרת השם יהיו בשורות טובות , אבל לא ממליץ על דיקור מי שפיר , רואה בבדיקה סכנה לעובר וביקש להתייעץ עמך עוד היום !!! כמו כן היינו אצל הרב יצחק בורנשטיין רמת אלחנן וגם הוא לא המליץ על שיקור מי שפיר . כמו כן התייעצנו עם דר` אלי שוסהיים מאגודת אפרת וגם הוא לא המליץ על הדיקור כבוד הרב, אני כל כך מפוחדת -מצד אחד אני מאמינה שישועת השם כהרף עין , אך מצד שני ,אני פוחדת לא לעשות את הדיקור ואז חס וחלילה מלבד מום הלב , תהיה בעיה נוספת – מום נוסף או מוגבלות נוספת ההריון מאוד מאוד יקר לנו ואנו רוצים לדעת מה אתם ממליצים ? נודה לתשובתכם המהירה בברכה,
אם את מצויה בחרדה אמיתית, והדיקור עשוי להפיג את החרדה הזו – במצב כזה, על פי ההלכה לא ניתן לאסור עליך לבצע את הבדיקה.
ראי גם את מאמרו של הרב שלמה דיכובסקי באסיא עה – עו, עמ' 116 – 122.
https://www.medethics.org.il/articles/ASSIA/ASSIA75-76/ASSIA75-76.09.asp
שלום רב אשתי בהריון עם בן ראשון לאחר שעברה הפלה לפני שנה בשבוע שביעי. האם צריך לעשות את פדיון הבן? תודה
אני בשבוע 19 וחמישה ימים, בהריון לאחר טיפולי IVF, עובר אחד ב"ה. האם מותר לי לצום ביום הכיפורים?
שלום אני בשבוע 13. מרגישה בחילות, חולשה ועייפות. לפני ההריון היה לי לחץ דם נמוך ואני מעט אנמית. לפני כשבוע הלחץ דם שלי ירד וההכרה
שלום רציתי לדעת האם בהריון בכללי ובתחילתו בפרט מותר לעשות את כל הצום והתענית החלים במשך השנה? מה אומרת ההלכה? תודה ויום נעים
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.