צום כיפור לאישה בהריון
!שלום שלום רב! אני בהריון שבוע 35. בשבוע 32 התברר כי בטן העובר קטן מאוד (פער של שבועיים וחצי-שלוש). הייתי במעקב גלידה רציף שכלל מוניטור
רש"י מסכת בכורות דף ח עמוד א ה"ג הדולפנין פרים ורבים מבני אדם – שאם בא אדם עליהם מתעברות הימנו. בני ימא – דגים יש בים שחציין צורת אדם וחציין צורת דג ובלע"ז שריינ דולפין-שם בעל חיים ימי, יונק מסדרת הלווייתנים. צרפתית- dauphin(דָאֶפין), נימצא גם בקרב חופי צרפת. מוצא של שמו – יוונית, ביטויו בצרפתית קרובה לעברית. דג שחציין צורת אדם וחציין צורת דג- שמו נפטון בגרסה רומי או פוסידון בגרסה יוונית- עבדה זרה רש"י מסכת ברכות דף לג עמוד א ערוד – מן הנחש והצב בא, שנזקקין זה עם זה ויוצא משניהם ערוד. יצור זה- כליים נחש וצב- בדאייה. ערוד-1)סוג חמור,2) מין לטאה ארסית, 3) התכן צורת-מישנה של ערפד-ערוָד רש"י דברים פרק יא ארץ הרים ובקעות – משובח ההר מן המישור, שהמישור, בבית כור אתה זורע כור, אבל ההר בבית כור ממנו חמשת כורין, ארבע מארבע שפועיו, ואחד בראשו: כל חקלאי מתחיל ידעה שהמציאות בדיוק הפוכה- מישור גם קל יותר לעיבוד, גם נותן יותר יבול. משנה אבות פ` ה מ` ז ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי ומודה על האמת וחלופיהן בגולם: לאור זה הניתן לומר שרש"י נוהג בדיוק ההפך- ועל מה שלא שמע- בודה מליבו? הניתן לומר שאחרונים המייחסים חשיבות לדבריו- לא "מודה על האמת"? ועל כולם כתוב- וחלופיהן בגולם?
צר לי אך מכון שלזינגר עוסק בחקר הרפואה ע"פ התורה. ולשאלתך אין כל קשר לזה.
!שלום שלום רב! אני בהריון שבוע 35. בשבוע 32 התברר כי בטן העובר קטן מאוד (פער של שבועיים וחצי-שלוש). הייתי במעקב גלידה רציף שכלל מוניטור
בס"ד שלום רב. אני לקראת סיום לימודי ברפואה סינית (דיקור,צמחי מרפא). בעקבות עיון בשו"ת התעוררו בי מספר שאלות: א. ראיתי שהרב נשאל על טיפול בשיאצו
שלום וברכה! רציתי לדעת האם גן שיש לאבא ואותו גן לאימא האם בטוח הוא יעבור לילדה?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.