שלום וברכה!
אני מעוניין לצבור ידע בצורה אוטודידקטית בנושאי רפואה בדיוק כמו הרב אלימלך פירר, הרי כאשר אומרים שהוא צבר באופן אוטודידקטי ידע רב בנושאי רפואה, לאיזה ספרים הוא פנה, מה הוא קרא, איך אפשר לצבור ידע כה רב בנושאי רפואה אפילו יותר מהרופאים עצמם?
אשמח אם תסבירו לי את הסוד…
בתודה ע'
א. את סודו של הרב פירר יש לשאול אותו ישירות.
ב. לגופה של שאלתך, אין תשובה כללית המתאימה לכל אחד. למשל, מהן ידיעותיך ונסיונך בקריאת ספרות רפואית באנגלית?
הרב פירר, למשל, השתלם באנגלית עד כדי יכולת קריאה ולימוד מלא של מאמרים באנגלית. בכל מקרה, דרך לימוד עצמי של רפואה היא אחד הדברים הקשים, למרות היותה אפשרית לבעלי רצון ויכולת.
ג. כעצה מעשית, תוכל לבקר בחנויות הספרים הקשורות לבתי הספר לרפואה (כמו 'אקדמון' בקרית הדסה עין כרם בירושלים, ומקבילותיו בקמפוסים של בתי ספר לרפואה אחרים) שם תוכל לדפדף בספרים המוצעים לתלמידי רפואה ולבחור מתוכם את אלה, אשר לפי הבנתך יוכלו לקדם אותך.
כדאי גם שתשיג את תכנית הלימודים של בתי הספר לרפואה כדי שתקבל מושג על המקצועות השונים הנדרשים בכל שלבי הלימוד בבית הספר. מושג כזה גם כן יוכל לסייע לך בהמשך.
ד. אשמח לשמוע ממך על נסיונך לכשתרכשנו.
שלחתי שאלה בנושא כניסה להריון. אני ואישתי לא מעוניים כרגע בילד הן מסיבות של לימודים הן מבחינה זו שאני עדיין צעירים וכו'…. שאלתי האם בציבור
שלום וברכה! אני מעוניין לצבור ידע בצורה אוטודידקטית בנושאי רפואה בדיוק כמו הרב אלימלך פירר, הרי כאשר אומרים שהוא צבר באופן אוטודידקטי ידע רב בנושאי
שלום רב. בערך שבוע לאחר הטבילה במקווה יש לי צילום רחם. אני רוצה לשאול: לאחר הטבילה מבחינה רפואית אסור לקיים יחסי אישות שחלילה לא יהיה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.