תסמונת דאון והפלה
Post Content שלום, אשתי בהיריון שבוע 14 בת 35. בבדיקת סקר שליש ראשון התקבל סיכוי כולל גבוה לעובר עם תסמונת דאון 1:140 (כולל שקלול השקיפות
שלום לכבוד הרב!
אני סטודנטית לסיעוד, ורציתי לשאול על הענין של מכנסיים לאישה בתוך כתלי בית החולים. ישנן מחלקות מסוימות ששם המדים הם מכנסיים ויצא לי לראות שגם הדתיות שביננו הולכות כך, ותהיתי האם יש היתר לענין? הבעיה היא בעיקר בחדרי ניתוח התאוששות, ששם אין תחליף של איזשהו חלוק ארוך, אני רוצה רק לציין שהמכנס מאד רחב והחולצה ארוכה ומגיעה ממש עד אמצע הירך ובנוסף אלו מדים המיועדים לנשים וגברים כאחד (כך שנראה לי שאין פה ענין של "לא ילבש…") אשמח מאד לקבל תשובה בנושא…
תודה רבה!
שאלתך נחלקת לב' נידונים
א. איסור לא ילבש (התדמות האשה לאיש)
ב. לבוש של פריצות המביא לידי זימה (בגדי שחץ)
בנוגע לא':
יעוין בשו"ע סימן קפ"ב ובב"ח שכתבו שכל האיסור זה דווקא אם עושים זאת לשם יפוי וקישוט, אבל אם עושים זאת מפני צינה או קור אין בזה משום איסור. מבואר שכל האיסור זה דווקא אם הלבישה היא למטרת התדמות לגבר או לשם נוי. אבל אם יש מטרות אחרות כגון בנידון דידן – לצורך רפואי בחדרי ניתוח והתאוששות, אין בזה איסור לא ילבש.
בנוגע לב':
אין כאן בעיה של בגדי שחץ מחמת ב' סבות: א' המכנסיים רחבים ולא צמודים, ב' החולצה ארוכה, כך שהמכנסיים בחלקם העליון נמצאים מתחת לחולצה ובזה יש להתיר משום שאין כאן פריצות.
אלא שכדאי להקפיד לקחת חולצה ארוכה שתגיע עד הברכיים כיון שבעבודה במקומות ציבוריים כגון בתי חולים שעובדים בצוותא נשים וגברים, ייתכן וזה יגרום למכשול, לכן עדיף לקחת חולצה ארוכה שתגיע עד הברכיים.
Post Content שלום, אשתי בהיריון שבוע 14 בת 35. בבדיקת סקר שליש ראשון התקבל סיכוי כולל גבוה לעובר עם תסמונת דאון 1:140 (כולל שקלול השקיפות
שלום, הייתי מעונין לקבל הפניה לקבצי אסיא או כל חומר הלכתי אחר המוכר לכם , בו נידון ומנותח הענין של נגיעה בין פיזיותרפיסט למטופלת או
שלום לרב, לפני כחודשיים עברתי הפלה עם ציטוטק. קיבלתי החודש מחזור ראשון לאחר ההפלה. ביום השישי למחזור התחלתי ליטול גלולות פמינט למניעת הריון. לדברי הרופא
האם מי שלוקח באופן כרוני את התרופות : SINGULAIR ו LAMODEX יכול לקחת אותם גם בפסח ?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.