הזנה בזונדה לחולה סופני
שלום לרב ד"ר הלפרין התגלגלה לפתחי שאלה היום, ואשמח להיוועץ בך. אציג כאן את עיקרי הדברים, ואם יהיה צורך אשמח ללבנם על פה, אם
שלום! אין לי בינתיים ילדים. יצא כך שאני לוקחת גלולות כבר 3 שנים מסיבות אישיות. התחלתי עוד הרבה לפני החתונה בשל כאבי מחזור בלתי נסבלים, אחר-כך פחדתי להיכנס להריון כי כל הזמן אני סובלת מדלקות בדרכי שתן ונמצאת תחת טיפולים אנטיביוטיים. כרגע התייאשתי כי שום דבר לא עוזר לי, ואני החלטתי להיכנס להריון למרות כל הסבל שנגרם לי מדלקות שלפעמים מונעות ממני לחלוטין תפקוד רגיל, תוך תקווה שאצליח להתמודד איתן בלי אנטיביוטיקה. לעצם השאלה. דעת הרופאים מחו"ל היא שאין להיכנס להריון מייד אחרי הפסקת לקיחת הגלולות, אלא רק לאחר 2-3 מחזורים תקינים, במיוחד במקרה שלי כשלקחתי גלולות 3 שנים. אני יודעת, שהרופאים בארץ חולקים על הדעה הזאת, אבל הרופאים בחו"ל שמפרסמים מאמרים בנושא הם רופאים די מכובדים, וכנראה יש בסיס לדעה הזאת. לכן אני ממש חוששת שמא ההריון לא יחזיק אם לא אעשה הפסקה. מצד שני, כל אמצעי המניעה האחרים אסורים ע"פ ההלכה, חוץ מהתקן שהוא לא יתאים כאן, כמובן. עד כמה החששות שלי מבוססים ומה עלי לעשות? בתודה, נועה
יש בסיס מסויים לחששות הנ"ל, אך רמת הסיכון היא נמוכה.
לכן בשלב הביניים יש טעם להשתמש ב"נרות" קוטלי זרע, על אף שבטיחותם קטנה בהרבה מזו של גלולות.
שלום לרב ד"ר הלפרין התגלגלה לפתחי שאלה היום, ואשמח להיוועץ בך. אציג כאן את עיקרי הדברים, ואם יהיה צורך אשמח ללבנם על פה, אם
ילדתי לפני כחודשיים ולפני כשבועיים טבלתי. לאחר מכן התחלתי ליטול גלולות סרזט למניעת הריון נוסף. רציתי לדעת האם עלי לבדוק את עצמי מתישהו? האם חלה
1.האם תוכלו להפנות אותי למאמרים מקצועיים בנושא השפעת הצום על אישה מעוברת ומינקת. 2.האם תוכלו להפנות אותי למקורות ומאמרים בנושא עיבור אישה בתקופת ההנקה.לאחרונה שמעתי
Dear Rabbis I am writing to you regarding organ donation. I have been approached by a Jewish man who is spearheading a campaign to make
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.