מאתר כיפה, מספר השאלה: 112858
כותרת
כוננות שבת בבי"ח
תוכן השאלה.
שלום לרב ותודה מראש על התשובה! אני פיזיותרפיטית בבית חולים בירושלים וגרה בישוב בית אל. במסגרת העבודה אנו נדרשים להיות בכוננות בשבת פעם בחודש וחצי בערך(נקראים לטיפולים נשימתיים). האם אני יכולה להיות בבית בשבת וליסוע עם הסעה לירושלים בעת הצורך? האם מותר לחזור הביתה בשבת? כדי שישלחו לי הסעה אני צריכה לטלפן- מה לעשות? האפשרות שעומדת בפני היא להיות בירושלים בשבת אך זה בלתי אפשרי לעשות את זה פעם בחודש וחצי… גם אם אהיה בירושלים עדין אצטרך להתקשר וליסוע בשבת אך מרחק יותר קצר. מה מותר ומה אסור והאם יש דגשים מיוחדים לנסיעה ולעבודה בשבת? תודה וסליחה על הבאלגן- כיון שטרם עשיתי זאת אני עוד לא מודעת לכל הבעיות שעלולות להתעורר. שבוע טוב!
על פרטים נוספים נא עייני בשני מאמרים על נסיעה לתורנות וחזרה ממנה בשבת שנמצאים בספר אסיא ז' "נסיעת רופא לתורנות שבת וממנה מחוץ לתחום שבת" עמ' 241-249 ובספר אסיא ט' "עוד על נסיעת רופא לתורנות מחוץ לתחום שבת", "נסיעת רופא בשבת וחזרה לביתו – עיקרי שיטות" עמ' 140-145.
במידה וישארו לך שאלות לאחר הקריאה נשמח לענות.
צום יום כיפור בהריון – חודש שמיני שלום, ביום כיפור אהיה בעז"ה בשבוע 32 ללא צירים/דימומים. בעברי לידה מוקדמת בשבוע 34 (בגלל ירידת מים). בט'
שלום רב כל חודש , במהלך השבוע לפני קבלת הווסת, מתחילים להופיע אצלי כתמים ואני מרגישה בכך שאני עומדת לקבל ווסת. אז אני שומרת, ומקבלת
שלום. אמי ניצולת שואה בת 83 בקירוב, חולת נפש [מאניה דפרסיה] שאושפזה 14 פעמים לתקופות ארוכות בבתי חולים לחולי נפש, אשה ידועת חולי, שינויים קשים
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.