צום יום הכיפורים בטרימסטר שני (לאחר הריונות בסיכון)
שלום, אני בהריון בשבוע 23. 2 ההריונות הקודמים שלי היו מוגדרים כהריונות בסיכון גבוה, בסופם נולדו תינוקות בריאים. בהריון הראשון סבלתי מצירים מוקדמים ואושפזתי בשבוע
שלום. ברצוני לדעת האם כאבי שיניים מסמנים ורומזים על בעיה אישית כל שהיא מבחינה מוסרית או אמונית או אחרת. מה אומרת הקבלה על כאבי שיניים? מדוע "זוכים" לכאבי שיניים ככה בפתאומיות? לתשובתכם המהירה אודה מראש.
תשובת הרב אורי איינהורן:
ידוע כי ל"ב נתיבות חכמה היצאים מחכמה אל הבינה. בבינה הנתיבות מתלבשים בחמשים שערי בינה היוצאים מהבינה, משם אל הדעת ובהמשך לשאר קומת זעיר אנפין. יש לל"ב הנתיבות התאמה בגוף האדם בעיקר ל32 מערכות עצבים היוצאים מהגולגולת ששם משכן החב"ד, ומתפשטים דרך חוט השדרא (בחינת הדעת!) אל כל הגוף/שיעור קומה. השניים גם הן מבחינת ספירת חכמה, על כן הם ל"ב שיניים.
אולם יש קשר רחוק בין דברים אלו לשאלה, כי יש הרבה גורמים לכאב שיניים. צינים ופחים, היינו מה שאין האדם שומר על עצמו מבחינה רפואית, סוג המזון הקלוקל שהוא אוכל וכו', וקשה לייחס את הכאבים לבחינה מוסרית או אמונית מסויימת, ואין הכרח שצריך כעת תיקון מיוחד דוקא בענין היחס והקשר שבין חכמה לבינה.
נכתב רבות בעניין היסורים הבאים על האדם ומטרתם, לעוררו לתשובה או לכפר על עוונותיו, ונראה שבעיקר בכיוון הזה צריך שתשים מגמתך, היינו חיזוק בנקודה השורה על הלב כעת עבודת ה' ותיקון המידות, ואם בשיניים עסקינן בודאי שיש מקום להתחזק בדיני שמירת הלשון, ובכלל זה גם שמירה על בריאות השינים ותזונה נכונה, ופחות להסתבך עם עצמך בשאלות עמוקות שהתשובה עליהן לא חד משמעית.
שלום, אני בהריון בשבוע 23. 2 ההריונות הקודמים שלי היו מוגדרים כהריונות בסיכון גבוה, בסופם נולדו תינוקות בריאים. בהריון הראשון סבלתי מצירים מוקדמים ואושפזתי בשבוע
נכדי נולד פג. כיום, לאחר כחודש מהולדתו ראה אותו המוהל ואיבחן שפתח יציאת השתן פונה מעט הצידה ולדעתו בשלב מסויים יהיה צורך לבצע ניתוח לתיקון
אני ילדתי לפני חודשיים. בתי ניזונה מהנקה בלבד ואינה אוכלת מבקבוק כלל (גם לא חלב שאוב). בעבר כאשר צמתי כמעט ונגמר לי החלב. מה עלי
שלום רב הייתי מעוניין לדעת האם יש שיטות טיפול יעילות בהומוסקסואליות. רב תודות
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.