הגבלה רפואית על הריון (עומס על הלב)
כבוד הרב שלום רב אני נשואה ויש לי ילד בן 9 אני בת 29. כשהייתי בת 11 חלתי במחלה ברגל כרתו לי את הרגל מהטיפולים
שלום. ברצוני לדעת האם כאבי שיניים מסמנים ורומזים על בעיה אישית כל שהיא מבחינה מוסרית או אמונית או אחרת. מה אומרת הקבלה על כאבי שיניים? מדוע "זוכים" לכאבי שיניים ככה בפתאומיות? לתשובתכם המהירה אודה מראש.
תשובת הרב אורי איינהורן:
ידוע כי ל"ב נתיבות חכמה היצאים מחכמה אל הבינה. בבינה הנתיבות מתלבשים בחמשים שערי בינה היוצאים מהבינה, משם אל הדעת ובהמשך לשאר קומת זעיר אנפין. יש לל"ב הנתיבות התאמה בגוף האדם בעיקר ל32 מערכות עצבים היוצאים מהגולגולת ששם משכן החב"ד, ומתפשטים דרך חוט השדרא (בחינת הדעת!) אל כל הגוף/שיעור קומה. השניים גם הן מבחינת ספירת חכמה, על כן הם ל"ב שיניים.
אולם יש קשר רחוק בין דברים אלו לשאלה, כי יש הרבה גורמים לכאב שיניים. צינים ופחים, היינו מה שאין האדם שומר על עצמו מבחינה רפואית, סוג המזון הקלוקל שהוא אוכל וכו', וקשה לייחס את הכאבים לבחינה מוסרית או אמונית מסויימת, ואין הכרח שצריך כעת תיקון מיוחד דוקא בענין היחס והקשר שבין חכמה לבינה.
נכתב רבות בעניין היסורים הבאים על האדם ומטרתם, לעוררו לתשובה או לכפר על עוונותיו, ונראה שבעיקר בכיוון הזה צריך שתשים מגמתך, היינו חיזוק בנקודה השורה על הלב כעת עבודת ה' ותיקון המידות, ואם בשיניים עסקינן בודאי שיש מקום להתחזק בדיני שמירת הלשון, ובכלל זה גם שמירה על בריאות השינים ותזונה נכונה, ופחות להסתבך עם עצמך בשאלות עמוקות שהתשובה עליהן לא חד משמעית.
כבוד הרב שלום רב אני נשואה ויש לי ילד בן 9 אני בת 29. כשהייתי בת 11 חלתי במחלה ברגל כרתו לי את הרגל מהטיפולים
תרומת ביצית היא תרומה, למה בגלל עברה של רופא אנחנו נשים צריכות לסבול ולשלם במיטב כספנו?
לאחרונה עברתי הטרייה עמוקה בכף הרגל, עקב נמק וזיהום. כחלק מתאריך הריפוי, הוצמד לי מכשיר בשם VAC, אשר שואב באמצעות וואקום את ההפרשות מן הפצע,
שלום רב, אני בת 33, ונמצאת בתחילת שבוע עשירי להריון (עפ"י חישובי הרופא. עפ"י תאריך מחזור אחרון-בתחילת שבוע-11). זהו הריון שני עבורי, לאחר הריון נפל
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.