טבילה לאישה בהתאוששות מבעיות אכילה והערכה עצמית
שלום לרב, אני דיאטנית קלינית המתמחה בהפרעות אכילה ועובדת עם נשים צעירות בשלבים שונים של המחלה- אקוטית וכרונית.לפני כשנה וחצי פניתי לרב בנוגע ליום כיפור עבור
טלקינזיס
:תוכן השאלה
האם לדעתך יש אמת שקיימת תופעת הטלקינזיס? האם חלק מי שטוענים שעושים זאת באמת משתמשים בטלקינזיס? אני אומר לחבריי ולמשפחתי שהדברים בטלויזיה, או לפחות חלקם אמיתיים, אבל אני די בודד במערכה. האם יש איזהשהו מקור יהודי קדום, פסוק מהתנ"ך, ציטוט מהרמב"ם או מהשולחן ערוך או משהו דומה ש: 1. מוכיח שיש דבר כזה שטקינזיס ו/או 2. מצווה לא לחשבו ישר שכל בן אדם הוא שקרן, אלא לבדוק אולי דבריו אמיתיים
איני יודע. עד היום לא נתקלתי בהוכחה ברורה לקיום טלקינזיס אמיתי בימינו.
מהמקורות נראה שטלקינזיס אמיתי אם הוא קיים, שייך לתחום פעולות הכישוף האסורות מן התורה, ראה סנהדרין ס"ז.-ס"ח:
למרות זאת, לדעת הרמב"ם בהלכות עבודה זרה פרק י"א הלכה ט"ז, מדובר באחיזת עיניים ורמאות, ולא בטלקינזיס אמיתי.
וראה במאמר "פניית חולה לרופא אליל", אסיא ע"ה-ע"ו 32-7, ובמיוחד בפרק ב', עמ' 14-22 ובמקורות המובאים שם.
שלום לרב, אני דיאטנית קלינית המתמחה בהפרעות אכילה ועובדת עם נשים צעירות בשלבים שונים של המחלה- אקוטית וכרונית.לפני כשנה וחצי פניתי לרב בנוגע ליום כיפור עבור
Harav, Dr. Halperin I understand that at a recent conference, that it was announced that current halachic thinking, favors the egg donor as the halachic mother.
בס"דשלום לכבוד הרב.בהמשך לשיחתנו הטלפונית הערב הרי השאלות:1. בגמ' בערכין (דף י"ט) בקשר לאדם שאמר "משקלי עלי" נכתב שאדם שוקל יותר לפני ארוחת הבוקר מאשר
שלום כבוד הרב, אני סטודנטית לרפואה, במהלך לימודינו- יש דיסקציות בהן אני צופה, ורציתי לשאול לגבי קבורת הדם. כאשר חותכים איברים שונים ויוצאים חלקים קטנים
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.