ראיית כתם (על תחתונית ונייר) מחוץ למחזור
שלום רב אשתי ראתה היום שלא בשעת המחזור החודשי (היא לוקחת גלולות כרגע- בתחילת החבילה השלישית ברציפות), בעת היותה בשירותים, הפרשה נוזלית חומה על התחתונית,
אנחנו בטיפולי פוריות. הבעיה היא בעיית זרע. לפי ההנחיות אסור להמנע מיחסים לאורך זמן כי זה פוגע באיכות הזרע (למעלה משבועיים) וכן אסור לקיים יחסים 72 שעות לפני ההפריה כדי שתהיה כמות מספקת של זרע.
מסיבות כאלה ואחרות לא קימנו יחסים זמן רב יחסית ופספסנו את האפשרות לקיים יחסים ועכשיו אנחנו כבר אסורים ומיד לאחר מכן תהיה הפריה כך שלא יהיה חלון זמן ליחסים.
השאלה האם מותר להוציא זרע בלי יחסים בתנאים האלו כדי שהוא יהיה עם סיכוי טוב יותר להפרות?
מדובר בשאלה בנושאים חמורים, שבה כל פרט חיוני למתן פסיקה נכונה.
חסרים כאן נתונים מפורטים על טיפולי הפוריות שאתם עוברים.
יש הבדל אם מדובר, למשל, בIVF עם הכנה הורמונלית של השראת ביוץ, או שמדובר, למשל, בהזרעה עם מה שקרוי "השבחה" כלומר בחירת תאי זרע תקינים מתוך הזירמה. כמו כן חשוב לדעת בני כמה אתם, וכמה זמן אתם כבר נמצאים בטיפולי פוריות.
נשמח לענות אחרי קבלת הנתונים המפורטים.
שלום רב אשתי ראתה היום שלא בשעת המחזור החודשי (היא לוקחת גלולות כרגע- בתחילת החבילה השלישית ברציפות), בעת היותה בשירותים, הפרשה נוזלית חומה על התחתונית,
שלום רב! אני מנהל קהילת מד"א ירושלים באתר MSN. רציתי בבקשה, שתשלחו לי על מנת שאני אפרסם בקהילה את הסוגיות ההלכתיות שבנושא נטילת תרופות ושתית
בס"ד שלום אני אח במקצועי רצוני לשאול, בבקשה, מה המקבילה הקיימת בארץ ל-DNR, מה משמעותה המשפטית, ומה משמעותה ההלכתית? תודה מראש, צ
חנוכה שמח! שמי א' מגבעת זאב. (ולצורך השאלה היא נמצאת כעשר דקות מירושלים ברכב, ויש ברשותי רכב) אני חובש מתנדב חדש במד"א ויש לי שתי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.