צום יום הכיפורים בהריון (טרימסטר ראשון) עם דמם נרתיקי
שלום הרב,נשאלתי לגבי אשה בתחילת הריון, שבוע 8 לפי חישוב, עם דמם נרתיקי. האשה בשנות השלושים לחייה, נשואה ואם ל-3.נבדקה ע"י רופא נשים ב-ז' בתשרי
על מנת להצליח להגיע לביוץ עלי לעבור טיפול תרופתי בזריקות, הטיפול כמובן נעשה בפיקוח רופא, כבר זכיתי ברוך ה' ללדת כמה בנות בדרך זאת. עכשיו ברצוני לנסות להרות פעם נוספת ואי"ה לנסות ללדת בן. ידוע לי שהזרעה מלאכותית מגבירה את האפשרות ללידת בן ורציתי לשאול אם מבחינה הלכתית יש מקום להתיר זאת כיון שאני כבר מתקרבת לגיל בו הרופא לא ייתן לי אפשרות נוספת לסייע בכניסה להריון.
(כל הלידות נעשו בניתוח קיסרי, מה שמצמצם יותר את ההזדמנויות החוזרות, עובדה נוספת שיתכן והיא רלוונטית היא שאני גרה בחו"ל, מקום בו אין ריכוז גדול מאוד של יהודים דתיים כך שהרופאים לא מידי מעודדים ריבוי לידות ובפרט לא ניתוחים קיסריים.)
אודה לכם מאוד אם תתייחסו לשאלתי בהקדם
ל
מאידך יש דרכים אחרות מותרות היכולות להשפיע על סיכויי לידת בנים או בנות. ראי את שאלת ד"ר חנה קטן ואת תשובתי בנדון: בחירת מין הילוד אסיא עה-עו, עמ' 190-191 (2005).
שלום הרב,נשאלתי לגבי אשה בתחילת הריון, שבוע 8 לפי חישוב, עם דמם נרתיקי. האשה בשנות השלושים לחייה, נשואה ואם ל-3.נבדקה ע"י רופא נשים ב-ז' בתשרי
שלום וברכה! אני בשבוע השביעי להריוני(ע"פ הרופאים)לפי חישובי אני בשבוע החמישי(כי הקליטה היא בליל המקווה או כמה ימים אח"כ). היום(12.10.04)ביצעתי בדיקת אולטראסאונד וגינאלי ובו אובחן
שלום רב, ביום שלישי האחרון בשעות הצהרים עברתי ניתוח פיסורה. (חיתוך שריר הסוגר) הסיכון המרכזי בניתוח הנ"ל הינו חו"ח זיהום. לכן קבלתי הוראה מהרופא המנתח
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.