הפריה מזרעו של נפטר, שאיבה לאחר המוות
ד"ר הלפרין, שוב שלום,אני תלמידה בסמינריון של פרופ' פרימר בו הרצית לפני שבועייםונושא העבודה הסמינריונית שלי הוא הפריה לאחר המוות.בהרצאה שהעברת לנו ציינת כי נשים
שלום רב,
שמי אילן ואני עובד סוציאלי במחלקה סיעודית בשורש.
פנתה אלי בשאלה אשתו של דייר, שבעקבות דימנסיה כיום אינו מדבר.
כאשר התאשפז לאחרונה -ביקשו בביה"ח להחתים אותה על טופס d.n.r. והיא שאלה אותי. האם קיים טופס כזה המותאם להלכה היהודית לאדם שומר מצוות. האישה התייעצה עם רב ולמיטב הבנתי הרב המליץ על טופס כזה.
אשמח לשמוע מכם על התייחסות ההלכה לטופס זה והאם קיימים טפסים מיוחדים התואמים את ההלכה.
בתודה,
אילן להמן
א. לא ניתן להתייחס לטופס תיאורטי. ניתן להתייחס רק לטופס מסויים שיוצג לפנינו.
ב. גם בארץ משתמשים במונח DNR – Do Not Resuscitate
כלומר: להמנע מהחיאה במקרה של דום לב.
הנחיות של חולה להתנהג כלפיו ע"פ DNR, אמורות בארץ להיכתב לפי התוספת הראשונה לחוק החולה הנוטה למות התשס"ו-2005.
לגבי המשמעות המשפטית, עיין היטב בחוק החולה הנוטה למות, ולגבי המשמעות ההלכתית במאמרו של הרב פרופ' שטינברג על הבסיס ההלכתי לחוק החולה הנוטה למות [רפואה והלכה: הלכה למעשה, עמ' 476-488 (2006); אסיא עא-עב, עמ' 25-39 (2003)]
בכל מקרה לפי החוק בישראל אי אפשר לקבל הסכמה למניעת טיפול מאריך חיים מאדם שאיננו כשיר.
יוצר אם כן שלפי החוק אשתו של החולה איננה מוסמכת לחתום עבורה על הסכמה לאי-הארכת חיים.
ד"ר הלפרין, שוב שלום,אני תלמידה בסמינריון של פרופ' פרימר בו הרצית לפני שבועייםונושא העבודה הסמינריונית שלי הוא הפריה לאחר המוות.בהרצאה שהעברת לנו ציינת כי נשים
שלום, אשתי בת 50, סובלת במשך 10 שנים לפחות מדימומים מוגברים ולא סדירים. בבדיקות US נצפית רירית רחם מעובה, לפעמים אף 27 מ"מ. בעבר טופלה
אני סובלת מצרידות כרונית כבר למעלה משנתיים.. בביקור אצל הרופא, לא נמצאו יבלות על הגרון. כל שנתן לי הרופא הנו הפניה לקלינאית תקשורת.במקביל ומאחר שהמדובר
האם פריו-צ'יפ נחשב חציצה לענין טבילה? אם כן, לכמה ימים? What is PerioChip? PerioChip is a Chlorhexidine Gluconate chip that kills the bacteria that caused
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.