קטניות בפסח
אני אשכנזיה, לאחרונה נתגלתה אצלי רגישות לחלב. דיאטנית מקצועית הרכיבה לי תכנית מיוחדת על סמך כל הבדיקות שלי. הדיאטה כוללת קטניות ואורז מלא. הדיאטנית הציעה
אני בזמן שאצטרך לטבול אהיה כחודש אחרי ניתוח הקטנת חזה . הפלסרים הוצאו אך הפצעים פתוחים עדיין ולא ממולץ רפואית לטבול כך עקב חשש לזיהום . בנוסף המקום כואב מאוד .
א. בשאלתך חסר נתון רפואי חשוב. והוא: מהי הערכת הרופאים על משך הזמן הצפוי עד להחלמה המאפשרת טבילה ללא סיכון. לכן, בהעדר נתונים ניתן לענות על שאלתך רק ברמה העקרונית.
ב. אין אפשרות הלכתית להטהר בלי לטבול. במקרים של גבס וכדו' שנשארים לאורך זמן ישנם פתרונות הלכתיים לכמה דעות, אך כשמדובר בתקופה קצרה כפי שנראה במקרה שלך, ההדרכה היא לדחות את הטבילה כפי הצורך הרפואי.
ג. לכן, עליך לפנות לרופא המטפל ולשאול כמה זמן נחוץ להמתין. אם הזמן נראה לך ארוך מיד לחכות, יש לפנות לרב עם המידע.
בברכה,
מאיר אורליאן
הרב מאיר אורליאן
אני אשכנזיה, לאחרונה נתגלתה אצלי רגישות לחלב. דיאטנית מקצועית הרכיבה לי תכנית מיוחדת על סמך כל הבדיקות שלי. הדיאטה כוללת קטניות ואורז מלא. הדיאטנית הציעה
אני מנסה לברר לגבי יום כיפור. אני סובלת ממגרנות קשות מאד בזמן המחזור, שנופל השנה ביום כיפור. אני משערת שהצום יחריף את הבעיה, בנוסף לכאבי
לפני שנה וחצי עברתי ניתוח של כריתת שחלה {הייתה לי ציסטה גדולה מאוד {30 ס"מ 3 ק"ג} שגרמה לנמק ולא היה אפשר להציל את השחלה
רציתי לשאול את כבוד הרב האם טבליית ויטמין B12 + חומצה פולית של "דרך חיים" מקבוצת שירותי בריאות כללית כשרה לפסח.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.