הוצאת זרע לבטלה
אני בן 31 רווק, לפני מספר שנים זכיתי להתקרב ליהדות ולבורא אבל יש הרבה בעיות בדרך ואחת מהן בעיה שחשבתי עליה לפני כשנה או חצי
שלום.
אני פרפלגית (משותקת עקב פגיעה בחוט השדרה) ובעלת קולוסטומי קבוע בגלל פגיעה במעיים. חלק מהתקני הקולוסטומי הם מדבקה ושקית הדבוקים תמיד על בטני ואם אוריד אותם ההפרשות יזהמו את מי המקווה. אני מתחתנת בעוד כמה חודשים ורוצה לדעת האם אני חייבת לטבול במקווה.
תודה
ראי דעת הנשמת אברהם (נשמת אברהם סימן קצח דיני טבילה וחציצתה סעיף א, א3) לגבי הטבילה: אשה עם קולוסטומיה תנקה היטב מסביב הפיום ואחרי כן תטבול, ורצוי שתיכנס אחרונה למקוה. כמובן לא תטבול עם השקית. אשה עם איליאוסטומיה תנקה היטב מסביב הפיום ותכניס "טמפון" לתוך הפתח והחוט ישאר בחוץ או תכניס גזה לתוך המעי כשחלק מהגזה בולט קצת בחוץ כדי שתוכל אח"כ להוציאה (אך לא מומלץ להכניס צמר גפן בתוך פי המעי שמא יקרע הצמר גפן בעת הוצאתו וחלק ישאר בפנים), כי אין כל סכנה אם הפיום והמעי באים במגע עם מים. תיזהר שהחלק של הגזה או החוט שנוגע בחוץ יהיה רפה כדי שהמקום יהיה ראוי לביאת מים, ולא לטבול עם השקית. היא חייבת לטבול אחרונה.
הערת המערכת: התשובה תואמה והוסכמה עם רופא בכיר, מומחה לרפואה פנימית. בכל מקרה עליך להתיעץ עם הרופא המטפל, ולהראות לו את התשובה הנ"ל לפני הטבילה.
אני בן 31 רווק, לפני מספר שנים זכיתי להתקרב ליהדות ולבורא אבל יש הרבה בעיות בדרך ואחת מהן בעיה שחשבתי עליה לפני כשנה או חצי
הרב מנחם בורשטין שליט"א ביקשני למצוא מאמרך בעניין שאלת היחס בין משפחת דורקטי לתסמונת השחלות הפוליצסטיות (PCOS).אשמח אם תוכל לשלוח לי או לציין לי היכן
אודות מכשיר שמיעה דיגיטלי מכיון שהמכשיר הדיגיטלי הינו מתרגם את עוצמת המתח החשמלי למספרים דיגיטלים א"כ נמצא לכאורה שבכל דיבור שהוא האדם המדבר מנתק ומחבר
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.