הזרקת קלקסן בשבת לקראת היפוך פרוזדורים
שלום הרב הלפריןאמו"ר שיחיה סובל בשבועיים האחרונים מפרפור חדרים (עם קוצב). הרופרים רוצים לערוך בדיקת אקו וושטי ביום ראשון והיפוך ביום שני.לצורך זה הוא הצטווה
שלום וברכה!
נהג אמבולנס העלה בפני שאלה מצויה – על אילו פצעים וחתכים יש לחלל שבת (לנסוע לבית החולים)? מדובר בעיקר על פצעים וחתכים בראש, שבביה"ח מבצעים בהם תפירה או הדבקה – הוא טען שמקרים רבים אינם בגדר פיקו"נ, וניתן להמתין עד למוצ"ש, ואף אם יתפתח זיהום ניתן יהיה לטפל בו במוצ"ש באנטיביוטיקה. האם ישנם מחקרים על מידת הסיכון שיש בזה, והגדרות ברורות באילו חתכים יש סכנה ובאילו לא?
וכן גם לגבי שברים – האם ישנן הגדרות ברורות מתי יש לחשוש לסכנה?
אודה על הפניה למאמרים המפרטים בנושא זה (חיפשתי באתר ולא הצלחתי למצוא), וכמובן אם ישנן הנחיות ברורות למעשה.
בתודה
עיקרון שני
: כאשר קיים מצב המוגדר כפיקוח נפש מן הראוי לתת לו את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, ולא להתפשר עם טיפול פחות טוב גם אם הטיפול הפחות טוב מספיק להוציא אותו מכלל סכנה.עיקרון שלישי: כל עוד קיים ספק אפילו קטן, שמדובר בפיקוח נפש – חייבים לחלל שבת עבורו, גם אם יתכן שיתברר אחר כך שהיתה טעות בהגדרה (ראה במאמרי "דרכו של הגרש"ז אויערבאך בהלכות רפואה ופיקוח נפש" שפורסם בספר "רפואה והלכה: הלכה למעשה" [מכון שלזינגר, 2006]. ניתן למצוא את המאמר בקישור הזה. ראה גם את תשובתו של הגרש"ז אויערבאך זצ"ל לחובש צבאי הנוגעת גם היא לענייננו.
שלום הרב הלפריןאמו"ר שיחיה סובל בשבועיים האחרונים מפרפור חדרים (עם קוצב). הרופרים רוצים לערוך בדיקת אקו וושטי ביום ראשון והיפוך ביום שני.לצורך זה הוא הצטווה
שלום רב אני סובלת מילדות מבעיות של בררנות יתר באכילה. שמעתי כי ישנן דרכים לטפל בנושא דרך היפנוזה (לנסות ולשנות את ההרגלים הללו). האם ישנו
לכבוד כבוד הרב שלום רב יש לי עבודה בנושא דילול עוברים והיתי רוצה לדעת מהיכן עלי לקחת חומר והאם יש פסיקה הלכתית בעניין והאם יש
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.