הדרכת דיסקציות – מספר שאלות
אני תלמידת רפואה שנה ב, והפנתה אותי אליך לאה גוטסמן. לאחרונה התחלתי להתעניין בהדרכת דיסקציות בשנה הבאה, אולם כרגע אני לא מבצעת נתיחה מטעמי דת.
שלום רב! נתקלתי בבעיה זו מס רב של פעמים, נקבעו לי משמרות רופא תורן במיון בימי שבת. כמה שהתאמצתי לבטל משמרות אלו, לא עלה בידי. אני יודעת שמותר לחלל שבת בשביל פיקוח נפש של אדם יהודי, אך בביה"ח שבו אני עובדת יש מס רב של גויים המגיעים בימי שבת לקבלת טיפול. מה עליי לעשות? אם אסרב לטפל בהם ביום שבת עלולה להיווצר לי בעיה ענקית של תביעות ופיטוריםוכו'. מצד שני, חורה לי מאוד שאני מחללת שבת בשביל אדם שהוא לא יהודי.
להלכה היום מותר, ואפילו חובה לטפל גם ביהודי וגם בגוי ללא שום הפליה.
ראה נשמת אברהם כרך רביעי, חלק או"ח, של, סוף ס"ק ב, וז"ל:
"עיין בנשמת אברהם בחאו"ח, כרך א, או"ח סי' של סק"ו, שהיום מחללין את השבת עבור נכרי שנמצא במצב של סכנת נפשות. ואפילו אם הוא נמצא לבד עם החולה, כגון גר שנמצא לבד עם אביו שפתאום איבד את הכרתו והסתכן, וברור שאין כאן משום איבה, בכל זאת, אמר לי הגרש"ז אויערבאך, שהאידנא חייבים לחלל…"
אני תלמידת רפואה שנה ב, והפנתה אותי אליך לאה גוטסמן. לאחרונה התחלתי להתעניין בהדרכת דיסקציות בשנה הבאה, אולם כרגע אני לא מבצעת נתיחה מטעמי דת.
Sholom I write to you on recomendation of Yoatzot.org. I would like to get in contact with a med. profesional that is frum Backround: I
אני בשבוע ה34 להריוני, ונוטלת בקביעות "פוריק הריון" (ברזל+ חומצה פולית) וכן "פרנטל" (ויטמינים). האם תרופות אלו כשרות לפסח? במידה ולא, האם קיימים תחליפים כשרים
אני בשבוע 12 להריון וסובלת קצת מבחילות והתקפי רעב. האם אני חייבת לצום בתענית אסתר ומה קורה אם אתחיל לצום ולא ירגיש טוב ??
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.