עבודת סטודנט בנושא – הפריה חוץ גופית בהמופיליה
בס"ד אנחנו תלמידות העושות עבודה בנושא מחלת ההמופיליההפריה חוץ גופית. בעבודה צריך להכניס סיפור מסגרת שבסופה יש שאלה הלכתית מובילה, אנחנו לא מצליחות למצוא את
אני נשואה כארבע שנים. יש לי ב"ה שני ילדים מקסימים. אנו מתפרנסים בכבוד וטוב לנו. אודה על האמת חיינו לחוצים ועמוסים (מה שברור לי שמוסיף לענין) אך סה"כ טוב לנו. יש לציין כי עיקר נטל הבית נופל עלי בנוסף לעבודה לחוצה ומרוחקת מהבית. עד זמן קצר מאד לפני נישואיי חשבתי לתמימותי,כי מקיימים יחסי אישות רק כשרוצים להביא ילדים. כשהתברר לי שלא הייתי ממש בשוק. כל הענין בכללו די הימם אותי, והתקשתי להתחבר אליו. (בכל הנוגע לענין תמימותי מגיעה לכדי טיפשות). במשך השנים היו עליות וירידות – כתלות בהריון והנקה – אבל לא רק. עם הזמן(בעיקר לפני 10 חודשים שבני נולד) החשק שלי דועך, והתדירות נמוכה. לבעלי קשה מאד ואני מרגישה עם זה ממש רע. לי מספיק פעם בחודש. אני מודעת לכך שהבעיה היא בי. אני אובדת עצות. אני רוצה להתמסר לו כל כולי, אך לא מסוגלת. מה עלי לעשות? הוא סובלני מאד, טיפוס אדיב וסלחן. אין לי טענה אליו מלבד העומס שמוטל על כתפי שחלק באשמתו.
מדובר בבעיה ידועה, המחמירה בדרך כלל בתקופת ההריון ו/או ההנקה.
אם הבעיה מפריעה גם בתקופות אחרות – ממולץ לפנות ליעוץ מקצועי.
תוכלי לפנות למכון פוע"ה טל 02-6515050 בשעות העבודה ולהתיעץ עם רבני המכון על יעד הפניה ליעוץ.
בס"ד אנחנו תלמידות העושות עבודה בנושא מחלת ההמופיליההפריה חוץ גופית. בעבודה צריך להכניס סיפור מסגרת שבסופה יש שאלה הלכתית מובילה, אנחנו לא מצליחות למצוא את
שלום רב! אישתי ילדה בת בע"ה בתאריך ה' בתשרי (בשבת האחרונה). הילדה יונקת בלבד ללא תחליפים למינהם. שאלתי היא מה ההגבלות , אם יש כאלו,
שלום וברכה, אני בהריון בשבוע 12 פלוס ארבעה ימים. לפני כשבועיים גיליתי דימום בבוקר שלאחר קיום יחסים. הלכתי לעשות אולטרסאונד והכל ב"ה היה תקין. הרופא
Dear Rav Halperin, Please get this question we spoke on the phone ,the Doctor asked the parents to put in the bed of the child
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.