תשובת הרב ד"ר מאיר פרנקל:
שלום רב,
זירוז לידה זו פעולה רפואית שאינה נטולת סיכונים. ההחלטה על ביצוע פעולה זו היא החלטה רפואית, כאשר הצוות הרפואי שוקל את הצורך בפעולה, יתרונה מול הסיכון שבה, כשנלקחים בחשבון הנתונים הרפואיים של היילוד והיולדת. מבחינה הלכתית יש לפנות לצוות הרפואי ולפעול לפי המלצותיו.
לעניות דעתי אין מקום לשיקולים שאינם רפואיים כאן. בדוגמאות שהבאת – במידה והיולדת סומכת אך ורק על רופא מסויים, והוא עומד ליסוע לחו"ל וכד', יש מקום לשקול זאת כשיקול רפואי. שיקולים אחרים אינם ממין העניין, ואין להתחשב בהם כשהדבר נוגד את טובתה הרפואית של האשה.
בברכה
האם מותר לשתות בצום גלולות למניעת הריון?(יש חשיבות לקחת בזמנים קבועים)
כחלק מהכנת עבודה בנושא ננוטכנולוגיה יש התייחסות לנושא ההלכתי בעניין. ואלו השאלות:1. האם ניתן להשתמש בטכנולוגיה חדשנית זו בריפוי חולים במחלות ממאירות כאשר השיטה עדיין
שלום לכבוד הרב, ברצוני לדעת אם יש היתר בהלכה לפקוד קברי צדיקים ולהתפלל שם, האם הדבר נכון לעשותו? בתודה מראש, אפרת
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.