הצלת יחיד מיד לעומת הצלת רבים בעתיד
מחבל ירה ופצע יהודי,והמשיך לכייוון ירושלים.עמד שם רופא.2 אפשרויות לפניו,לטפל בפצוע השותת דם ולהציל את חייו,או לרדוף אחרי המחבל שעלול להתפוצץ במקום ציבורי ולהרוג רבים.לא
1. הנתונים האפידימיולוגיים מראים היום בבירור כי כריתת שד דו-צדדית באשה נשאית לגן BRCA1 (או BRCA2) מקטינה במידה משמעותית את הסיכוי להופעת סרטן השד, וכן מעלים באופן משמעותי את תוחלת החיים הצפויה. משום כך בודאי שמותר על פי ההלכה לעבור ניתוח כזה ואף מומלץ לעבור אותו למרות שקיים סיכון מסויים בעצם ביצוע הניתוח. ראה גם שו"ת קודם בנושא (#5088 , #5571)
2. לגבי השיקום הקוסמטי של השד המשוחזר אחרי הניתוח , כבר הורו גדולי הפוסקים שהדבר מותר גם אם מדובר בשימוש בטכניקה של קיעקוע.
לגבי יום העיון: אין לנו סיכומים של ימי העיון אך משתתפי יום העיון קיבלו ספר לימוד (textbook) בנושאי ימי העיון. שם הספר: "מציאות ורפואה בסדר נשים" (מהדורה שניה מורחבת, תשע"א), בו השער הרביעי עוסק במניעת מחלות ממאירות בנשים.
ניתן להשיג את הספר בחנויות הספרים או להזמינו דרך החנות המקוונת באתר המכון.
מחבל ירה ופצע יהודי,והמשיך לכייוון ירושלים.עמד שם רופא.2 אפשרויות לפניו,לטפל בפצוע השותת דם ולהציל את חייו,או לרדוף אחרי המחבל שעלול להתפוצץ במקום ציבורי ולהרוג רבים.לא
לכבוד הרב ד"ר מרדכי הלפרין, שלום וברכה. כידוע הגמרא אומרת שאישה חייבת לבדוק בחורים ובסדקים (נידה ה ע"א). מה פירוש "חורים וסדקים" כאן? מישהו הציע
בטיפול רפואי צבאי בפצועים בשטח, בתאג"ד ובגופים השונים בדרך אל בית החולים, ישנו לפעמים טיפול אינטנסיבי בפצועים שיכול לכלול ניתוחים.במצבים בהם חס וחלילה נפטר פצוע
ישנו מחקר של פרופ' ישראלי, שחולי סרטן ששותים חלב נאקות (גמלים) זה מונע את תופעות הלואי של ההקרנות כמו נשירת שער וכדו'. יתכן וזה גם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.