מכשיר שמיעה בשבת
ב"ה שלום! אחי הקטן כבד שמיעה באחת מאוזניו ובשניה הוא לא שומע בכלל והוא משתמש במכשיר שמיעה קטנטן הנתחב לתוך תעלת האוזן ולא נראה מבחוץ
ב"השלום וברכה,אשתי בהריון בחודש התשיעי, בתחילת שבוע 39,בשבוע 36 היו לה צירים שהצריכו נסיעה לבית חולים. בבית החולים, נתנו לה אינפוזיה כדי לעצור את הצירים, ואכן זה עזר, והיא השתחררה עם פתיחה של 3 ס"מ.
כמובן שאמרו לה שהיא מסתמא תחזור תוך כמה ימים. אך לא כן היה והיא עדיין במצב זה, כבר כשבועיים.מידי פעם יש צירים אך לא משהו חזק.הרופא המטפל שלה יוסי עזרא [ראש מחלקה בהדסה, כל שומעיו יגידון שהוא מומחה להריון בסיכון], ראה אותה ביום חמישי האחרון, ואמר שכדאי ללכת לעשות פקיעת מי שפיר. הוא ציין שאין שום בעיה מיוחדת והכל מאוד תקין, אלא שלדעתו עדיף שהתינוק יהיה בחוץ, כי זה יותר בטוח, מאשר בבטן שיכולים להתהוות סיבוכים. ל"ע.
עוד הוא אומר, שבמצב שבו היא נמצאת, הלידה תהיה מהר מאוד מזמן פקיעת המים, כי מן הסתם הפתיחה התרחבה בשבועיים אלו. באופן פשוט נטייתנו לחכות ולא להתערב על ידי פקיעה.
האם יש לרב כיוון נוסף לתת לנו בענין זה, שמא מכיוון שהיא כמו באמצע לידה, [ואולי ייתכנו אי אלו סיבוכים יותר נאשר במצב רגיל בחודש תשיעי] יש עדיפות כן לעשות ?
תודה רבה, ושכמ"ה, אליה כלף.
מדובר בשאלה רפואית טהורה, כאשר האדם המוסמך ביותר לענות עליה הוא הרופא המטפל.
וזה בודאי נכון כשמדובר בפרופ' יוסי עזרא.
ב"ה שלום! אחי הקטן כבד שמיעה באחת מאוזניו ובשניה הוא לא שומע בכלל והוא משתמש במכשיר שמיעה קטנטן הנתחב לתוך תעלת האוזן ולא נראה מבחוץ
To: Ovum Committee Subject: About Ketubot 10 b and medicine Dear Mordechai Halperin I read about the virginity test in ketubot 10b and wanted to
בס"ד שלום רב! האם יש מקום להקל לחולי צליאק , לאכול בשר בתשעת הימים? בתודה.
בס"ד שלום רב, אני בת 28 ומנסה להיכנס להריון כבר 4 חודשים, אך ללא הצלחה. בימים הרביעי והחמישי לספירת "שבעה נקיים" נגלה בתחתוני רטיבות שאני
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.