בדיקות זרע, PCT ועוד
בפורום פוריות בכיפה http://www.kipa.co.il/community/all.asp?id=92 ניטש בשבועות האחרונים וויכוח סוער אודות בדיקות זרע, מתי וכיצד. כרגע הלך הרוח אצל חלק מהמשתתפים היא שגישת הרבנים בשליחה לבדיקה
ברצוני לשאול שאלה הלכתית בקשר להשתלת כיליה!
בעלי בן 51 חולה דיאליזה 3 שנים ורוצה לעבור השתלה בארץ. היה לנו תורם פוטנציאלי והוא נדחה ע"י הוועדה הבריאותית מסיבות שונות.
אני אישתו עשיתי בדיקות התאמה ונמצאתי מתאימה לתרום עבורו.
הבעיה כפי שנראת בשטח שבעלי לא מוכן לעשות שום השתדלות רפואית בעניין, הוא אינו מקפיד על אוכל שמסכן את בריאותו, מעשן כבד, ויש לו בעיות נוספות מלבד הכליות כמו לחץ דם גבוה, סכרת, ובעיות דיכאוניות בגלל המחלה.
לאור האמור לעיל האם מחובתי לתרום כליה או לשדל אותו לנסוע לחו"ל ולקבל מתורם זר תמורת תשלום? כשכבר נאספו חלק מהכספים למטרה זו? בבתינו 5 ילדים שטרם נישאו שרובן בנות ורק הגדול בן 23 שטרם עשה בדיקות התאמה?
אשמח לענות לשאלות אם צריך ולקבל תשובה באימייל בתודה ובכבוד רב!
כדאי קודם כל להתייעץ עם רופאיו בשאלה החשובה אם אדם שאינו מוכן לדאוג לעצמו מבחינה בריאותות ומזלזל במחלותיו – סוכרת, יתר לחץ דם, עישון כבד – מועמד בכלל להשתלת כליה.
הסיבה לשאלה חשובה זו היא שאחרי ההשתלה בעלך יהיה חייב להקפיד על משמעת הרבה יותר קפדנית כדי למנוע סיכונים וסיבוכים קשים, ואם איננו מסוגל להקפיד כראוי יתכן ומבחינה רפואית אסור לבצע את ההשתלה.
בפורום פוריות בכיפה http://www.kipa.co.il/community/all.asp?id=92 ניטש בשבועות האחרונים וויכוח סוער אודות בדיקות זרע, מתי וכיצד. כרגע הלך הרוח אצל חלק מהמשתתפים היא שגישת הרבנים בשליחה לבדיקה
שלום, בעלי סובל מסכרת ומטופל בגלוקומין. לאחרונה הוא לא מאוזן. בבדיקה אחרונה שעשה לא לאחר אוכל המד היה על 166. בנוסף יש לו הסטוריה של
שלום רב. יש לי שני ילדים בריאים ב"ה. בין שניהם היה לי הריון שנגמר בשבוע ה-12 עקב מולה חלקית. כיום אני שוב בהיריון ב"ה. בתחילת
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.