מדידת סוכר רציפה בשבת (חיישן, ללא דקירה)
שלום רב, אני סוכרתית (סוכרת נעורים) המטופלת במשאבת אינסולין. בשנים האחרונות פותחה טכנולוגיה של מדידת סוכר רציפה באמצעות חיישן, ללא צורך בדקירה והוצאת דם. מחירו
ברצוני לשאול שאלה הלכתית בקשר להשתלת כיליה!
בעלי בן 51 חולה דיאליזה 3 שנים ורוצה לעבור השתלה בארץ. היה לנו תורם פוטנציאלי והוא נדחה ע"י הוועדה הבריאותית מסיבות שונות.
אני אישתו עשיתי בדיקות התאמה ונמצאתי מתאימה לתרום עבורו.
הבעיה כפי שנראת בשטח שבעלי לא מוכן לעשות שום השתדלות רפואית בעניין, הוא אינו מקפיד על אוכל שמסכן את בריאותו, מעשן כבד, ויש לו בעיות נוספות מלבד הכליות כמו לחץ דם גבוה, סכרת, ובעיות דיכאוניות בגלל המחלה.
לאור האמור לעיל האם מחובתי לתרום כליה או לשדל אותו לנסוע לחו"ל ולקבל מתורם זר תמורת תשלום? כשכבר נאספו חלק מהכספים למטרה זו? בבתינו 5 ילדים שטרם נישאו שרובן בנות ורק הגדול בן 23 שטרם עשה בדיקות התאמה?
אשמח לענות לשאלות אם צריך ולקבל תשובה באימייל בתודה ובכבוד רב!
כדאי קודם כל להתייעץ עם רופאיו בשאלה החשובה אם אדם שאינו מוכן לדאוג לעצמו מבחינה בריאותות ומזלזל במחלותיו – סוכרת, יתר לחץ דם, עישון כבד – מועמד בכלל להשתלת כליה.
הסיבה לשאלה חשובה זו היא שאחרי ההשתלה בעלך יהיה חייב להקפיד על משמעת הרבה יותר קפדנית כדי למנוע סיכונים וסיבוכים קשים, ואם איננו מסוגל להקפיד כראוי יתכן ומבחינה רפואית אסור לבצע את ההשתלה.
שלום רב, אני סוכרתית (סוכרת נעורים) המטופלת במשאבת אינסולין. בשנים האחרונות פותחה טכנולוגיה של מדידת סוכר רציפה באמצעות חיישן, ללא צורך בדקירה והוצאת דם. מחירו
שלום כבוד הרב, אני בהריון לאחר הפריית מבחנה לאחר נסיונות של שנה- כיום בשבוע 4-5. הרופא ממליץ על שתיה מרובה ו-6 ארוחות קטנות ביום. כמו
Might you have halachic resources that address the following question: neonatal resuscitation at the cusp of viability- i.e. would halacha allow parents to not resuscitate
dear rabbi halperin, my name is eli feit. i met you on the recent cruise to the greek isles. i am interested in the material
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.