בקשת לימודים
Dear Rabbi Mordechai Halperin, M.D., I am a fourth year medical student in Tel Aviv, and I am a huge fan of your work at
שלום,
איני יודעת אם אתם המקום לפנות אליו, אבל אני מיואשת ואין לי עוד למי לפנות. אני בהריון שלישי לאחר לידת 2 ילדים בריאים. בתחילת ההריון גיליתי שלא מזמן חליתי ב-CMV ושהסיכוי לפגיעה בעובר קטן אך קיים. בנקודה זו לא שקלתי לבצע בדיקת מי שפיר מכיוון שגם אם הבדיקה מגלה הדבקות של העובר הדבר אינו מעיד על פגיעה בו.
לפני כשבועיים ביצעתי את בדיקת החלבון העוברי ומאז קבלת התוצאה אני מיואשת (ולמעשה, איני מפסיקה לבכות). תוצאת הבדיקה מעלה את הסיכון לסתמונת דאון מ-1:630 ל-1:450. אמנם, הסיכון המגובר אינו מחייב בדיקת מי שפיר אך הפעם אני שוקלת כן לבצע את הבדיקה. מצד אחד, אם בדיקת מי השפיר אכן תגלה שהעובר חולה, מה אעשה? הפלה? מצד שני, איני עומדת במחשבה של להביא לעולם ילד חולה. רק המחשבה גורמת לי לדכאון ולבכי (וזה אינו בריא בפני עצמו) ועלי גם לחשוב על ילדי הגדולים (שהם בפני עצמם עדיין קטנים).
פגשתי בחיי ילדים עם תסמונת דאון, הדרכתי אותם באופן חלקי תקופה מסוימת כך שאני יודעת שהם ילדים מקסימים, מחזירי חום ואהבה ועוד. ובכל זאת…
תשובות כגון: תחשבי טוב יהיה טוב ממש לא יעזרו לי כאן. ואני אשמח לכל עזרה.
תודה מראש… מיואשת
בכל מקרה, לפני שאת מתחילה לבצע דיקור כזה עלייך לדעת שקיים סיכוי כפול (של 1:300) לכך שעצם הדיקור יגרום להפלה של עובר בריא.
כך שעלייך לבחור איזה מהסיכונים את מעדיפה ליטול, ורצוי שתחליטי רק לאחר שתלבני את הדברים גם עם בעלך.
Dear Rabbi Mordechai Halperin, M.D., I am a fourth year medical student in Tel Aviv, and I am a huge fan of your work at
לכבוד הרב שלום אמי עוברת תיפולי כימותרפיה(רצפטין וטקסול) בעקבות סרטן השד שהתגלה בגופה. היא מרגישה טוב ב"ה, גם לאחר ובמהלך הטיפולים. רציתי לשאול מה דינה
שלום, אני בשבוע 38 להריון. ברצוני לברר בעניין הוצאת קוטילדון מהשיליה,לאחר הלידה,לאחסון בבקבוק אלכוהול, והעברתו לבית מרקחת הומאופטי, על מנת להכין תרופה הומאופטית לחיזוק מערכת
שלום וברכה, אני משתמש בתרופה צרבת x (מיוצרת ע"י כצט), התרופה היא כדור מציצה בטעמים שונים והיא איננה נמצאת ברשימת התרופות הכשרות לפסח. שאלתי היא
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.