פתרון לעקרות דתית
שלום רב, אני כותבת עבודה במסגרת תואר שני במשפטים בבר אילן בנושא ה"עקרות הדתית".מקריאת תשובותיך לשאלות בנושא נתקלתי שוב ושוב בפיתרון ארוחת בוקר מוקדמת.רציתי לדעת
שלום רב, אני בהריון בשליש הראשון. רוב הזמן מרגישה ב"ה טוב, מלבד בחילות ותחושת חולשה כאשר הבטן ריקה. משתדלת לאכול משהו כל פרק זמן קצר כדי לא להתמוטט (זו התחושה). ביום כיפור אהיה אי"ה בחו"ל ולא יהיה לי את מי לשאול ואני שואלת את השאלה לפני נסיעתי. ברצוני לדעת מהן ההלכות כלפי הצום לאשה בהריון שמרגישה לא טוב (חולשה, בחילות או סחרחורות). באילו מקרים מותר (הלכתית) יהיה לי לאכול או לשתות ומהם השיעורים?? אם הרופאה אומרת כי עלי לאכול / לשתות במקרה כזה, מה דעת ההלכה על כך?? תודה, שנה טובה וגמר חתימה טובה לכולנו.
כל עוד את מרגישה טוב עליך לצום.
ברגע בו את מרגישה סחרחורת או הרגשת התעלפות או הקאה ואפילו הרגשת בחילה שלפני הקאה, עליך להתחיל לשתות נוזל מזין (כמו מיץ ענבים טהור או מהול, למשל) בכמויות של 40 סמ"ק כל 4 דק' עד שהסחרחורת או הרגשת ההתעלפות חולפת.
גם בלי הרגשת התעלפות, אם את מרגישה רע מאד, עד כדי כך שלמרות שאת זוכרת שיום כיפור היום, בכל זאת את מרגישה רע עד כדי כך שלפי הרגשתך את מוכרחה לשתות,
גם אז מותר לך להתחיל לשתות נוזל מזין בכמויות של 40 סמ"ק כל 4 דק' עד שהרגשת הכורח לשתות תחלוף.
נוסף על כך, במצבך עדיף שלא תלכי לבית הכנסת אלא תישארי לנוח בבית, רצוי במקום ממוזג.
בברכת גמר חתימה טובה וצום קל.
שלום רב, אני כותבת עבודה במסגרת תואר שני במשפטים בבר אילן בנושא ה"עקרות הדתית".מקריאת תשובותיך לשאלות בנושא נתקלתי שוב ושוב בפיתרון ארוחת בוקר מוקדמת.רציתי לדעת
אני בשבוע ה-21 להריון. יש לי לחץ דם נמוך והמוגלובין נמוך. אני רוצה לצום אך מפחדת מכך שלא ארגיש טוב. מה עלי לעשות ?
שלום רב! יש לי שתי שאלות: 1. האם מותר לקחת תרופות שיוצרו בחו"ל ושאין עליהן אישור כשרות רשמי אם זה לצרכי קוסמטיקה בלבד(פצעי בגרות)? 2.
אני חולה במחלת הנפילה(אפילפסיה) מזה 3 שנים כבר עד לפני כשנתיים צמתי צום מלא שנה שעברה לא צמתי השנה אני רוצה לצום אבל מפחד רציתי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.