ב"ה נודע לי במהלך השיעור במגמה שלי שהוושט איננה נמצאת הצד שמאל והקנה בצד ימין.אלה הם נמצאים אחד מאחרי השני. וזה קשה כי בפסח אומרים שמסיבים על צד שמאל ולא על צד ימין שמא יקדים קנה לוושת וגם ולפי מה שנשמע מזה אין שום בעיה גם אם ניסב בצד ימין. אשמח אם תאירו את עיני.. תודה.
חז"ל שהמליצו על הסיבה לשמאל, המליצו זאת על סמך נסיון אמפירי שהיה ידוע בימיהם.
אינני יודע כרגע מה הסיבה לעובדה הזו, אך אסור לשכוח שמערכת העיכול איננה סימטרית, לדוגמא: המבנה הקשתי של הקיבה וזוית העיקום שלה משמאל לימין, יתכן וקשורה בתופעה זו.
הסבר אפשרי הוא סיכון מוגבר לריפלוקס (החזר תוכן הקיבה לושט) שיכול כנראה להתגבר בזמן אכילה בשכיבה על צד ימין.
החזר כזה מסתיים לעיתים קרובות ביציאת התוכן המוחזר מהושת וכניסתו הלא רצונית לקנה.
אני מעוניין ללמוד רפואה ומאוד מתעניין בתחום של רפואת נשים האם יש בעיה הלכתית בזה או עדיף להמנע וללכת לתחום אחר ברפואה _____________________________________________________________ תגובה תודה
במד"א יש בעיה שאי אפשר לכבות את האור הפנימי של האמבולנס כאשר הדלת נפתחת, ז"א שבכל פתיחה של הדלת אני מפעיל את המנורות. רציתי לשאול
שלום, אשתי ואני מצויים לאחרונה בטיפולי פוריות. החודש הנחה אותנו הרופא (פרופ' מרגליות) להזריק מנוגון לעידוד הביוץ, מתוך כונה להגיע לביוץ במועד הטבילה או למחרת.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.