הקדמת לידה
בס"ד בשעה טובה אשתי בהריון לאחר כ-3 שנים לנישואינו, היא בחודש השמיני להריונה ומאושפזת בבית החולים "מעיני הישועה" בעקבות קטנות העובר ומיעוט יחסי במי השפיר
שלום רב! לפני כשבוע שלחתי שאלה בנושא תרופות לפסח. טרם קיבלתי את תשובתכם. כעת קראתי את מאמרו של הרב דורי בעניין תרופות לפסח, ושאלתי רק התעצמה. על מה ולמה טורחים כולם בריצות אחרי תרופות כשרות לפסח? האם בסמכותי להורות לאנשים (שבאים להתייעץ איתי בתוך החג) להמשיך לקחת את התרופות הרגילות שלהם?
בנוסף, שאלתי לגבי תרופות שיש להם טעם (סירופים למיניהם) לגבי תינוקות וילדים קטנים במצב של חולי.
אודה לתשובתכם.
ב. בכל זאת כרופא, גם אם הנך תלמיד חכם, עדיף שתפנה את מטופליך באופן אישי לרב פוסק כדי שיפסוק להם הלכה.
ג. לעומת זאת בנושאים רפואיים, כמו למשל כאשר לדעתך שינוי בנוהגי התרופות עלול לפגוע בחולה (גם ללא סיכון חיים), מחובתך גם לומר זאת למטופל, וגם להבהיר את הדברים לרבו של המטופל.
חזקה על הרב שיפסוק על פי דין וימנע כאן נזק מיותר למטופל בעקבות החמרה שאיננה מתאימה להלכה.
כל האמור אך ורק בגלולות שאין בהן תוספת חומרי טעם.
לגבי סירופים, מן הראוי להדר אחרי סירופים כשרים לפסח, אך אם אין להשיגם, והצורך הרפואי אמיתי, מותר לתת אותם לתינוקות תוך הקפדה על הפרדת כלים בין אלה של התינוק לבין שאר כלי הבית
בס"ד בשעה טובה אשתי בהריון לאחר כ-3 שנים לנישואינו, היא בחודש השמיני להריונה ומאושפזת בבית החולים "מעיני הישועה" בעקבות קטנות העובר ומיעוט יחסי במי השפיר
על מנת לקבוע פסק הלכה בנושא "בדיקה מחומשת" / "תבחין מחומש" המתבצעת ע"י בדיקת חלבון עוברי אנו זקוקים לנתונים הבאים, במידה ותוכלו לסייע בידינו- (1)
שלום וברכה! אני עושה עבודה במסגרת עבודה סמינריונית בקורס יהדות ומדע במכללה בה אני לומדת. נושא העבודה שלי הוא: בדיקות גנטיות לפני נישואין. אשמח אם
לכבוד מכון שלזינגרשלום רבראיתי מה שכתבו בנשמת אברהם סימן תב בעניין הודעה לקרובי הנפטר על הסתלקות יקירם, ובפרט מה שהביא בשם שו"ת חיים ביד ובשם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.