ניתוח טורשון
בס"ד כבוד הרב לפני כשבוע התיעצתי עמך טלפונית בעניין ניתוח טורשון, והפסק ההלכתי. הצעת להתקשר עמכם באמצעות האינטרנט כדי לקבל מקורות ושו"תים בעניין. כן הצעתם
ביתי בת שנתיים וחצי ב"ה. בערב שבת האחרון היא לא הרגישה טוב. בשעה 16:00 מדדתי לה חום היה לה 40 מעלות. נתתי לה אקמול. בשעה 19:00 מדדנו לה שוב חום והיה לה 41 מעלות. בעלי נסע איתה לחדר מיון אחרי כניסת שבת. נתנו לה כדור להורדת חום נורופן והחום ירד. בנוסף היבחנו דלקת באוזן ונתנו לה אנטיביוטיקה. הרופא במיון טען שאנו צריכים לשלם 741 ש"ח כי לא היינו צריכים לבוא ללא הפניה. לטענתו היינו צריכים להתקשר ל "2700 (שירות של קופת חולים) ולבקש מהם לפקסס הפניה לחדר מיון, ורק כך לא היינו מחויבים בתשלום.שאלתי היא האם היה מותר לנו להתקשר בשבת לשירות זה ?
א. אסור לחלל שבת לצרכים כלכליים.
ב. כדאי לפנות אל הרב מנחם רוזנברג, הרב של שירותי בריאות כללית וראש המחלקה לדת וכשרות שם.
אני מעריך שהרב מנחם רוזנברג יוכל למצוא דרך נאותה למנוע מכם את ההפסד הכספי הפרוצדוראלי עקב שמירת השבת כהלכה. (טל' – מרשימה בת 4 שנים: 0506263052 ; 036923433)
בס"ד כבוד הרב לפני כשבוע התיעצתי עמך טלפונית בעניין ניתוח טורשון, והפסק ההלכתי. הצעת להתקשר עמכם באמצעות האינטרנט כדי לקבל מקורות ושו"תים בעניין. כן הצעתם
שלום, אבקש לברר מהי גישת הנצרות והאיסלאם עבור טיפול לחולה גוסס,שיש סיכוי שימות במהלכו.(ידועה לי גישת היהדות המתירה סיכון חיי שעה כדי לזכות בחיי עולם).
בס"דשלום וברכה אני לומדת באולפנא במרכז ניתנה לנו עבודה בביולגיה בנושא שאלת המוסריות בטכנולוגיה הp.g.d מורתי המליצה על אסי"א כמקור אמין הייתי שמחה אם תאכלי
שלום רב, אני בהריון, בצום אהיה בשבוע 16. זהו ההריון השני שלי. ההריון הראשון ב"ה הסתיים בידיים מלאות בשבוע 40 אבל במהלכו היו לי דימומים
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.