צום עם אבנים בכליות
שלום לכב' הרב שאלתי היא אני סובל מאבנים בכליות כ7 מ"מ. בשבוע שעבר עברתי התקפים רבים מביניהם שניים חריפים ביותר עברתי את כל הבדיקות הנדרשות
שלום וברכה,
שאלתי לחברה של חברה שלי שאיננה מוגדרת כדתיה ולכן לקחתי אני את היוזמה לפנות אליכם. האשה בשבוע 23 להריונה. מדובר על הריון של תאומים. אחרי בדיקת מי שפיר שעשתה אמרו הרופאים שלאחד משני העוברים מומים שונים: בעיות בלב, בכליות, בעיות נשימה+ חך שסועה (עיוות בפנים). הרופאים ממליצים להפילו והיא עם בן זוגה (הם לא נשואים) קיבלו החלטה לעשות את זה. התור שלהם נקבע למחר. ההפלה תעשה דרך הזרקת חומר לעובר והאמא תשא את העובר מת עד הלידה.
השאלה שלי: מה דעת ההלכה? האם יש רבנים מומחים בנושא שאפשר לפנות יליהם ומה אני בתור מישהי חיצונית יכולה לעזור לה בנושא (כשאינני מכירה אותה ישירות אלא דרך החברה שלי. וגם לא בטוח שהיא תקבל התערבות במיוחד כי בן זוגה די סגור על החלטתו)?
הנושא מורכב, תלוי בנתונים מפורטים יותר, וגם במחלוקת בין הפוסקים. לכן עדיף שתמנעי מהתערבות כאן.
שלום לכב' הרב שאלתי היא אני סובל מאבנים בכליות כ7 מ"מ. בשבוע שעבר עברתי התקפים רבים מביניהם שניים חריפים ביותר עברתי את כל הבדיקות הנדרשות
בעזרת ד'שלום הרב מרדכי וכל טובבקשתי בעניין הנובה רינג, כללי הנהגה.עוד, האם יש הנחיות להימנע מבדיקות בהריון, ולמה?שאלתי לגבי בדיקות ההריון באופן כללי, כדי לדעת
75450 -פרטי קשה לי לכתוב בנושא שהוא כל כך בצינעת הפרט. אך המצב מחייב שאלה כיוון שהוא קשה מאוד לי. בעלי בן 40 עקב סיבוכים
הבנתי כי לא ניתן להשתמש באלכוהול (אתנול, לא מתנול) בפסח לחיטוי פצע או מדחום, האם ישנו חומר חיטוי אחר שאינו אלכוהול והוא כשר לפסח?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.