בדיקת סכרת (דקירת האצבע) לאישה עם סכרת הריונית
האם אישה שחולה בסוכרת הריונית, מותרת לבצע את הבדיקות הכוללות דקירה באצבע גם בשבת? עיינתי בשש"כ ותשובה נחרצת לא קיבלתי. תודהח נ
לכ' הרב ד"ר מרדכי הלפרין שליט"א
הנדון: המשך לשיחה במוצש"ק עם ר'
1] מצ"ב כתובת הערך בויקיפדיה על "שומרת אחותי" שדיברנו עליו, ע"מ לחסוך לכת"ר זמן יקר.
[יש להעיר שיש בספר הנדון תכנים שאינם צנועים, והיה ניתן להשתמש בלשון נקיה ומכובדת יותר. להערכתי, הספר של הגב' שרון הררי אמור להיות נקי יותר, ויש לו יתרון נוסף- הוא מבוסס על סיפור אמיתי. לא הצלחתי להשיג אותו בהשאלה].
2] בנוגע לחיפוש בשו"ת של המכון: בכדי לוודא את הדברים, בדקתי שוב במנוע חיפוש של המכון, בדף הבית/ פתיחה, חיפשתי "שומרת אחותי" ["חפש באתר מכון שלזינגר"], ולא נמצאו תוצאות. לעומת זאת, בחיפוש אקראי בגוגל הכללי, כן נמצא מקור מהשו"ת של המכון [המקור איננו זמין אצלי, אבל אוכל למצוא אצל הקבוצה שעוסקת בנושא]. כלומר, קיים מידע חשוב ביותר שאין שני לו שאיננו זמין ונגיש. בעייתיות זו עלולה לגרום לעבודה מיותרת בשאלות שחוזרות על עצמן [בפרט בהתייעצות לכתיבת עבודה, כאשר השאלות חוזרות על עצמן, שכן בשאלות מעשיות יש לפעמים צורך להתייחסות ספציפית וכו']. עבודה מיותרת משמעותה גם זמן יקר עד שהשואל מקבל התייחסות, אם בכלל, וגם בזבוז זמן יקר של כת"ר ואחרים.
3] אשמח לשמוע על אופציות נושאי שכר אם ייפתחו.
4] בברכת התורה הידידות והערכה והוקרה על הפעילות לקידוש שם שמים
ר'
האם אישה שחולה בסוכרת הריונית, מותרת לבצע את הבדיקות הכוללות דקירה באצבע גם בשבת? עיינתי בשש"כ ותשובה נחרצת לא קיבלתי. תודהח נ
שלום כבוד הרב,נשאלתי ע"י בחור נשוי טרי בישיבתנו שאלה לגבי כדורי 'מינולט' למניעת הריון.הם משתמשים פעם ראשונה בכדור זה ולאחר 21 יום הפסיקו לקחת.כרגע עברו
אמי בת 94 (עד 120), סוכרתית סובלת מתת תזונה משתמשת במזון מרוכז ללא סוכר גלוצרנה. האם ניתן להשתמש בפסח? אם לא האם יש תכשיר דומה
שלום. אני נשוי אך "גרוש רגשי" – נשאר עם אשתי למען ששת הילדים. יחסי אישות עימה כבר לא מקיים כשנה וחצי, ולא מסוגל רגשית לקיים.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.