nurse working on Shabat
Hello I am graduating from nursing school December 17th 2010. I have received a job offer from The Methodist Hospital in the Houston, Texas Medical
שלום
הבנתי שזמני הנידה שיש לשמור לאחר לידת בן ולידת בת הם שונים ורציתי לדעת מדוע? האם שיש כאן מעין עונש לאישה על שילדה בת, כי הרי ברור שמבלחינה פיזיולוגית אין הבדל בדימום בין לידת בן ובת?האם לאחר שנפסק הדימום פשוט צריך לשמור שבעה נקיים ולטבול רגיל?
ועכשיו לשאלה קצת יותר עקורנית-למה? מדוע פסקה ההלכה להרחיק בעל ואישה מבחינה פיזית ברגע הכי מחבר ושמח בשבילם והרי מגע הוא אחת הדרכים לקרבה, למה שלא יוכל הבעל לחבק ולעודד את אשתו במהלך הלידה?ושבר נוסף, מדוע בכלל האישה נידה?לי הסבירו כי הענין בנידה בזמן מחזור רגיל הוא טומאה עקב אובדן חיים, האישה לא הרתה ולכן מדממת אך הדימום שלאחר לידה הוא כתוצאה ממימוש הפוטניציאל הגבוה ביותר של החיות?? למה הנידה?
אני מצטערת על האורך אך קצת מתוסכלת
תודה
א. ההבדל למשך דיני טומאת יולדת בין יולדת בן לבין יולדת בת מפורש בתורה בפרשת תזריע.
כדאי לדעת שאחד ההסברים המעניינים שנתנו חכמינו לאיסור נידה המפורש בתורה, הוא הצורך בחידוש הרגשת ההתחדשות בין בני הזוג, מצב שמקטין מאוד את הסיכון לדעיכת הקשר הזוגי.
אף שזה לא ההסבר היחיד, יש המסבירים באופן דומה במקצת את האיסור המתחיל בלידה, ועל פי זה לפעמים אין קושי להבין את ההבדל בין משך האיסור בלידת זכר, למשך האיסור בלידת נקבה.
כאמור, הסברים רבים לדברים, ובחרתי כאן רק אחד.
ב. לשאלתך למה להרחיק ברגע הלידה – התשובה פשוטה. זה הרגע בו מעייני האישה נתונים כולם לרך הילוד ולא ראוי לערב באותו רגע קובע גורמים נוספים, חשובים ואהובים ככל שיהיו.
Hello I am graduating from nursing school December 17th 2010. I have received a job offer from The Methodist Hospital in the Houston, Texas Medical
שלום רב! לעיתים קורה לי משהו, ורציתי לברר האם אתם יודעים על זה משהו, כשאני יושב בשרותים לעיתים כשאני מתאמץ האמה מפרישה נוזל שהוא דומה
בס"ד האם אשה המשתמשת במשחה אנטיובטית נוזלית באופן קבוע יכולה להשתמש בה בשבת. נראה שמצד ממרח אולי אין לחשוש אך מצד ריפוי בשבת? אלא מכיוון
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.