מחלת קרוהן ותפילין
שלום , שמעתי אמירה לפיה מי שחולה במחלת מעיים לא יכול להניח תפילין,אולם למרות שאני חולה במחלת קרוהן,זה ב"ה זה אינו ניכר כלפי חוץ בשום
שלום
הבנתי שזמני הנידה שיש לשמור לאחר לידת בן ולידת בת הם שונים ורציתי לדעת מדוע? האם שיש כאן מעין עונש לאישה על שילדה בת, כי הרי ברור שמבלחינה פיזיולוגית אין הבדל בדימום בין לידת בן ובת?האם לאחר שנפסק הדימום פשוט צריך לשמור שבעה נקיים ולטבול רגיל?
ועכשיו לשאלה קצת יותר עקורנית-למה? מדוע פסקה ההלכה להרחיק בעל ואישה מבחינה פיזית ברגע הכי מחבר ושמח בשבילם והרי מגע הוא אחת הדרכים לקרבה, למה שלא יוכל הבעל לחבק ולעודד את אשתו במהלך הלידה?ושבר נוסף, מדוע בכלל האישה נידה?לי הסבירו כי הענין בנידה בזמן מחזור רגיל הוא טומאה עקב אובדן חיים, האישה לא הרתה ולכן מדממת אך הדימום שלאחר לידה הוא כתוצאה ממימוש הפוטניציאל הגבוה ביותר של החיות?? למה הנידה?
אני מצטערת על האורך אך קצת מתוסכלת
תודה
א. ההבדל למשך דיני טומאת יולדת בין יולדת בן לבין יולדת בת מפורש בתורה בפרשת תזריע.
כדאי לדעת שאחד ההסברים המעניינים שנתנו חכמינו לאיסור נידה המפורש בתורה, הוא הצורך בחידוש הרגשת ההתחדשות בין בני הזוג, מצב שמקטין מאוד את הסיכון לדעיכת הקשר הזוגי.
אף שזה לא ההסבר היחיד, יש המסבירים באופן דומה במקצת את האיסור המתחיל בלידה, ועל פי זה לפעמים אין קושי להבין את ההבדל בין משך האיסור בלידת זכר, למשך האיסור בלידת נקבה.
כאמור, הסברים רבים לדברים, ובחרתי כאן רק אחד.
ב. לשאלתך למה להרחיק ברגע הלידה – התשובה פשוטה. זה הרגע בו מעייני האישה נתונים כולם לרך הילוד ולא ראוי לערב באותו רגע קובע גורמים נוספים, חשובים ואהובים ככל שיהיו.
שלום , שמעתי אמירה לפיה מי שחולה במחלת מעיים לא יכול להניח תפילין,אולם למרות שאני חולה במחלת קרוהן,זה ב"ה זה אינו ניכר כלפי חוץ בשום
דחוף!! לרב שלום! ב"ה ילדתי לפני שלושה שבועות בן בריא וחמוד. הבנתי שישנה אפשרות לקחת גלולות למניעת הריון לתקופה קצרה לאחר הלידה. אני מעוניינת להשתמש
כהן שבגיל 10-15 חלה במחלת הסרטן בצורה קשה ועבר טיפולים שונים כיום הוא בן 33 ורוצא להינשא אך נתברר לו שהוא עקר ואין לו דרך
שלום וברכה,אני בהריון חמישי. מאובחנת עם סוכרת הריון קלה (בלי טיפול תרופתי, רק דיאטה מאוזנת ופעילות גופנית). בחודש שמיני. הרופא במכבי אמר לי לא לצום
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.