התלוות ליולדת בשבת – החזו"א והגרי"ש אלישיב
ראיתי בקובץ האחרון שי"ל על ידכם דיון בנוגע לנוכחות קרוב ליד חולה והתלוות איתו בשבת.השאלה שמסתובבת הרבה אצלינו לגבי יולדת הרוצה שיצטרפו אליה להיות איתה
שלום,
ב"ה ילדתי בי' אלול ואני מניקה הנקה מלאה בלבד. ברצוני לדעת כיצד עליי לנהוג בצום גדליה בו אהיה כשלושה שבועות לאחר הלידה וביום כיפור בו אהיה חודש לאחר הלידה?
עליי לציין כי אני רגילה לשתות הרבה במהלך היממה במיוחד כעת בתקופת ההנקה.
תודה
לכן ברוב המקרים, בהם לא קיים ביטחון כזה על המינקת לשתות לשיעורין כולל נוזלים מזינים. ראו נא בשער החמישי של מאמרי על דרכו של הגרש"ז אויערבאך בהלכות פיקוח נפש (פורסם בתוך: רפואה והלכה: הלכה למעשה, עמ' 18-56 (2006) , ספר אסיא ט', עמ' 195-239 (2004) , אסיא נז-נח, עמ' 17-61).
ראיתי בקובץ האחרון שי"ל על ידכם דיון בנוגע לנוכחות קרוב ליד חולה והתלוות איתו בשבת.השאלה שמסתובבת הרבה אצלינו לגבי יולדת הרוצה שיצטרפו אליה להיות איתה
לכבוד הרב ד"ר הלפרין שמי נאוה סטולר, אני שוקדת בימים אלו על כתיבת כתבה לעיתון 'הצפה' בנושא של השתלות איברים. ברצוני לשאול האם תוכל להסביר
אני צריכה ללדת בראש-השנה. השנה החג יוצא 3 ימים…כולל שבת. במידה ואכן אלד בחג, התעוררו מספר שאלות: מה דין מלווה -בעלי- שבא איתי ללידה? האם
מה הדין לגבי תרומת איברים (של אדם שנפטר) ככלל ותרומת לב בפרט? למיטב ידיעתי יש בעיה להוציא לאדם את ליבו – במצב שבו הוא עוד
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.